Wiemy już, które oferty wolontariatu zamieszczone na portalu www.ochotnicy.waw.pl w drugim kwartale br. otrzymały wyróżnienia w konkursie „Pokaż się z dobrej strony”!
Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone w okresie od kwietnia do czerwca 2021 r. Pomimo ograniczeń, w Warszawie wciąż można było znaleźć wiele ciekawych ofert wolontariatu, a spośród nich jury konkursowe postanowiło szczególnie wyróżnić trzy ogłoszenia!

Konkurs "Pokaż się z dobrej strony" powstał po to, aby promować bardzo dobre oferty kierowane do wolontariuszy. Konkurs, który jest realizowany już piąty rok, ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem organizacji pracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnych działań.

W okresie od stycznia do marca 2021 r. wyróżniliśmy już Stowarzyszenie Form Twórczych Fulltura, Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 oraz Wolskie Centrum Kultury.

Za drugi kwartał wyróżnienia otrzymali: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Filia nr 2 ZielonaFundacja Wszystkie Mazurki Świata oraz Fundacja Onkologiczna Alivia.Oferta Domki dla owadów – warsztaty dla dzieci

Zrzut ekranu "Domki dla owadów - warsztat dla dzieci". Tekst dostępny w pdf

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Filia nr 2 Zielona - za zaangażowanie ochotników w ciekawy projekt edukacyjny, pozwalający również wolontariuszom poszerzyć wiedzę i umiejętności z obszaru ekologii. Dodatkowym atutem jest włączenie ochotników w ewaluację projektu. Oferta jest też dostępna dla bardzo młodych wolontariuszy.Oferta Wolontariat - Festiwal Wszystkie Mazurki Świata 2021

Zrzut ekranu "Festiwal Wszystkie Mazurki Świata". Tekst dostępny w pdf

Fundacja Wszystkie Mazurki Świata – za szeroką ofertę wolontariatu, w której każdy miłośnik muzyki znajdzie zadanie dla siebie. Ogłoszenie starannie opisuje projekt i oczekiwania wobec ochotników, ale także zawiera szeroki pakiet świadczeń dla wolontariusza, dzięki czemu każdy ochotnik nie tylko będzie doskonale przygotowany do zadań, ale również będzie mógł być aktywnym uczestnikiem wydarzeń festiwalowych. Oferta dostępna także dla osób niepełnoletnich!Oferta Redaktor w projekcie Wiedza o Raku

Zrzut ekranu "Redaktor w projekcie Wiedza o Raku Fundacja Alivia". Tekst dostępny w pdf

Fundacja Onkologiczna Alivia – za ofertę wolontariatu specjalistycznego, w którym wolontariusz może wykorzystać, ale i doskonalić swoje umiejętności. Oferta jest dostępna dla osób o różnej dyspozycyjności. Jest to też dobry przykład wolontariatu nieoczywistego - dzięki umiejętnościom i kompetencjom wolontariuszy z innej dziedziny niż obszar działalności fundacji, jej podopieczni otrzymują realną pomoc.


Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.


Nie wiesz od czego zacząć pisanie oferty? Chcesz lepiej pracować z wolontariuszami? Sprawdź naszą bazę wiedzy oraz skorzystaj z bezpłatnej i różnorodnej oferty wsparcia organizatorów wolontariatu!