Za nami pierwszych klika dni funkcjonowania czterech warszawskich Punktów Szczepień Powszechnych. Zespoły zaangażowane w prace Punktów troskliwie dbały o to, aby każdy, kto przychodzi na szczepienie otrzymał wszystkie niezbędne informacje i jak najsprawniej zrealizował cel wizyty. O pacjentów dbali nie tylko członkowie personelu medycznego, ale i niezawodni wolontariusze. To ochotniczki i ochotnicy wspierają Punkty w zadaniach porządkowych czy organizacyjnych. Nadal istnieje możliwość dołączenia do grona wolontariuszy! Jeśli ukończyłeś 16 lat, zgłoś się i pomóż zaszczepić innych!

W połowie tego miesiąca została otwarta możliwość rejestracji na szczepienia dla osób urodzonych w latach 2004 i 2005. Tym samym mogliśmy rozszerzyć rekrutację na wolontariat w Punktach także dla warszawskich 16 i 17 latków. Wolontariat w Punkcie to realny wpływ na walkę z COVID-19, możliwość nawiązania nowych znajomości, a także zdobycie doświadczenia pracy zespołowej.

Rysunkowa dziewczyna w maseczce z telefonem w dłoniach, obok informacja o wolontariacie w Punktach


Do wolontariatu zaprasza Wiceprezydent Warszawy – Renata Kaznowska

Młodzież aktywnie angażuje się we wszelką pomoc w działaniach związanych z przeciwdziałaniem pandemii. Harcerze, uczniowie, członkowie młodzieżowych rad udowodnili nam zaraz po pojawieniu się pierwszych przypadków zakażeń, że są gotowi stanąć na wysokości zadania i wesprzeć całym sercem każdy projekt, którego celem jest jak najszybszy powrót do normalności. 16 i 17-latkowie już wcześniej dopytywali o możliwość wolontariatu w warszawskich punktach szczepień powszechnych, ale wówczas niestety musieliśmy im odmawiać. Od momentu, gdy zmieniły się zasady szczepień, zapraszamy również i ich!


Zadania dla wolontariuszy w Punktach Szczepień Powszechnych

Osoby zaangażowane w wolontariat będą miały za zadanie m.in. udzielać informacji osobom zgłaszającym się na szczepienie, organizować kolejki do rejestracji i szczepień, pomagać przy wypełnianiu formularzy czy kierować do odpowiednich stanowisk szczepień. W każdym z Punktów mogą pojawić się jeszcze dodatkowe zadania związane z organizacją przebiegu szczepień masowych, przy których będą pomagać wolontariusze.


Jak się zgłosić?

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 16 rok życia. Punkty działają od poniedziałku do niedzieli, wystarczy być dyspozycyjnym przez kilka godzin w tygodniu, aby pomóc w ich funkcjonowaniu. Wymogiem wobec osób zgłaszających się na wolontariat jest dobry stan zdrowia. Od wolontariuszy wymagane będzie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

grafiki z nazwami punktów i ich zaznaczeniem na mapach

Zgłoś się na wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych:

Stadion Legii

Hala Sportowa OSiR Targówek

Białołęcki Ośrodek Sportu

Wawerskie Centrum KulturyCo zapewniamy wolontariuszom?

Wolontariusze zostaną ubezpieczeni oraz wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Dodatkowo otrzymają koszulki identyfikacyjne. Z każdym wolontariuszem zostanie podpisane porozumienie o współpracy, na podstawie którego zostanie wystawione zaświadczenie o wolontariacie (wraz z liczbą przepracowanych godzin). Osoby, które jeszcze się nie szczepiły, będą mogły jako wolontariusze otrzymać szczepionkę. Organizatorami wolontariatu są Ośrodki Pomocy Społecznej w dzielnicach, na terenie których znajdują się Punkty.

Grafika zgłoś się na wolontariat w PSP


Pobierz plakaty i pomóż Nam w promocji wolontariatu w Punktach Szczepień Powszechnych!

Paczka plakatów do pobrania.


 

Możesz również umieścić grafiki na swoich mediach społecznościowych, oznaczając nas na Facebooku (@ochotnicywarszawscy) oraz na Instagramie (@ochotnicy_warszawscy). Wszystkie materiały do pobrania poniżej:

Pobierz ogólne materiały graficzne promujące wolontariat w Punktach Szczepień Powszechnych

Pobierz materiały graficzne promujące wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Legii 

Pobierz materiały graficzne promujące wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych na Hali Sportowej OSiR Targówek

Pobierz materiały graficzne promujące wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych w Białołęckim Ośrodku Sportu

Pobierz materiały graficzne promujące wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych w Wawerskim Centrum Kultury