Przed nami otwarcie Punktów Szczepień Powszechnych w Warszawie. W ich obsługę zaangażowali się już lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Miasto Stołeczne Warszawa rusza z rekrutacją wolontariuszy, którzy zostaną zaangażowani w organizację szczepień. Zgłoś się i pomóż zaszczepić innych!

Od początku pandemii koronawirusa wolontariusze pokazywali, że są niezastąpieni. Teraz ich wsparcie jest niezbędne do funkcjonowania Punktów Szczepień Powszechnych. W Warszawie będą działać cztery takie Punkty – Stadion Legii, Hala Sportowa OSiR Targówek, Białołęcki Ośrodek Sportu oraz Wawerskie Centrum Kultury. Działania wolontariuszy umożliwią przyjmowanie większej liczby pacjentów i ich sprawną obsługę, a tym samym przyczynią się do szybszego powrotu do normalności, za którą wszyscy tęsknimy.

grafiki z nazwami punktów i ich zaznaczeniem na mapach

Do wolontariatu zaprasza także Prezydent Rafał Trzaskowski

Już za kilka dni uruchomimy szczepienia mieszkańców przeciw COVID-19 w warszawskich puntach szczepień powszechnych. Przygotowaliśmy je dzięki zaangażowaniu miejskich Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz niezbędnej kadry medycznej. Ale w miejskiej akcji szczepień może pomóc również każdy mieszkaniec Warszawy, który ma więcej niż 16 lat. Warszawianki i Warszawiacy, zwracam się do Was z serdeczną prośbą – zostańcie wolontariuszami. Zgłoście się już dziś, dołączcie do zespołu i pomóżcie zaszczepić innych! Działajmy wspólnie, aby szybciej powrócić do normalności, za którą wszyscy tęsknimy.


Zadania dla wolontariuszy w Punktach Szczepień Powszechnych

Osoby zaangażowane w wolontariat będą miały za zadanie m.in. udzielać informacji osobom zgłaszającym się na szczepienie, organizować kolejki do rejestracji i szczepień, pomagać przy wypełnianiu formularzy czy kierować do odpowiednich stanowisk szczepień. W każdym z Punktów mogą pojawić się jeszcze dodatkowe zadania związane z organizacją przebiegu szczepień masowych, przy których będą pomagać wolontariusze.


Jak się zgłosić?

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 16 rok życia. Punkty będą działać w godzinach 8:00-18:00 od poniedziałku do niedzieli, wystarczy być dyspozycyjnym przez kilka godzin w tygodniu, aby pomóc w ich funkcjonowaniu. Wymogiem wobec osób zgłaszających się na wolontariat jest dobry stan zdrowia i gotowość do bycia zaszczepionym. Od wolontariuszy wymagane będzie przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Zgłoś się na wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Legii

Zgłoś się na wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych na Hali Sportowej OSiR Targówek

Zgłoś się na wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych w Białołęckim Ośrodku Sportu

Zgłoś się na wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych w Wawerskim Centrum Kultury


Co zapewniamy wolontariuszom?

Wolontariusze zostaną ubezpieczeni oraz wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej. Dodatkowo otrzymają koszulki identyfikacyjne. Z każdym wolontariuszem zostanie podpisane porozumienie o współpracy, na podstawie którego zostanie wystawione zaświadczenie o wolontariacie (wraz z liczbą przepracowanych godzin). Osoby, które jeszcze się nie szczepiły, będą mogły jako wolontariusze otrzymać szczepionkę. Organizatorami wolontariatu są Ośrodki Pomocy Społecznej w dzielnicach, na terenie których znajdują się Punkty.


Zgłoś się na wolontariat i pomóż zaszczepić innych!

grafika z napisami "Wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych", "Pomóż zaszczepić innych" oraz "#Warszawaszczepi #wolontariatpunktyszczepien"


Pobierz plakaty i pomóż Nam w promocji wolontariatu w Punktach Szczepień Powszechnych!

Paczka plakatów do pobrania.


Możesz również umieścić grafiki na swoich mediach społecznościowych, oznaczając nas na Facebooku (@ochotnicywarszawscy) oraz na Instagramie (@ochotnicy_warszawscy). Wszystkie materiały do pobrania poniżej:

Pobierz ogólne materiały graficzne promujące wolontariat w Punktach Szczepień Powszechnych

Pobierz materiały graficzne promujące wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Legii 

Pobierz materiały graficzne promujące wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych na Hali Sportowej OSiR Targówek

Pobierz materiały graficzne promujące wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych w Białołęckim Ośrodku Sportu

Pobierz materiały graficzne promujące wolontariat w Punkcie Szczepień Powszechnych w Wawerskim Centrum Kultury