Akademia Rzeczników Zmian to program dla osób działających na rzecz warszawskiej młodzieży. Jest to innowacyjna inicjatywa prowadzona przez Fundację Szkoła Liderów, we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy. Fundacja Szkoła Liderów, która od ponad dwóch dekad zmienia jakość przywództwa w życiu publicznym w Polsce, kieruje swój program do ludzi zaangażowanych w rozwój inicjatyw młodzieżowych w Warszawie. Jednym z elementów programu jest przygotowanie działań dla młodzieży.

Wśród nich znalazł się projekt "Warto być sobą". To projekt pomyślany z myślą o tych z wolontariuszy, którzy działają na rzecz inych ludzi, zwierząt, klimatu i środowiska.

Weź udział w cyklu 4 warsztatów rozwojowych skierowanych do wolontariuszy w wieku 16-20 lat pt. "Warto być sobą. Wrażliwi wolni wzMOCnieni"

W ramach warsztatów planowane jest stworzenie stałej grupy około 10-osobowej, która w otwartej, bezpiecznej i inspirującej atmosferze wzmocni wiarę w siebie i poczucie własnej wartości.

Dokładne scenariusze warsztatów powstaną razem z Tobą, tak żeby ten projekt odpowiadał na Twoje prawdziwe potrzeby, zainteresowania. Poznasz narzędzia do lepszej identyfikacji swoich potrzeb i wartości, jakimi kierujesz się w życiu. Organizatorzy zaproponują Ci doświadczenie z arteterapią, relaksacją czy inną formą odstresowującej pracy z ciałem.

Z każdą zainteresowaną osobą przeprowadzona zostanie krótka rozmowa online o jej indywidualnych potrzebach i motywacji do wzięcia udziału cyklu.Kto organizuje te warsztaty?

Nieformalna grupa powstała na potrzeby Akademii Rzeczników Zmian 2.0 - inicjatywy Fundacji Szkoły Liderów, prowadzonej we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy.

Spotkania poprowadzą:

Katarzyna Jakóbik - teatrolożka; instruktor rekreacji ruchowej; joginka śmiechu, arteterapeutka. Ćwiczy komunikację opartą na empatii.

Doświadczenie wolontriackie zdobyłam współpracując m.in. z: Fundacją Nagle Sami; Centrum Komunikacji Społecznej; Dobrze, że jesteś!; Nasze Dzieci; Viva! Akcja Dla Zwierząt; Drama Way; a także ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy Stop-Klatka. Na co dzień pracuję w warszawskiej instytucji kultury.

Marta Dobrzyńska – socjolożka, trenerka.

Aktualnie pracuję jako specjalistka ds. wolontariatu oraz prowadzę warsztaty dla młodzieży szkolnej. Zaangażowana byłam w akcje Banków Żywności, Caritas, a także od 12 lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi w czasie akcji letnich. Wolontariat jest ważnym doświadczeniem w moim życiu.


Harmonogram warsztatów

  1. 22.06 - warsztat
  2. 24.06 - warsztat
  3. 19.06 - warsztat
  4. 01.07 - warsztat
  5. 4 lub 11.09 - spotkanie kończące po wakacjach

Warsztaty będą odbywać się w czerwcu 2021, we wtorki i czwartki (proponowane godziny: 15:00-18:00). Każde spotkanie potrwa 2-3 godziny. Dokładne godziny odbywania się warsztatów ustalone zostaną podczas rekrutacji uczestników. Planowane jest zorganizowanie jeszcze jedno - piąte spotkanie we wrześniu, domykające cały cykl.

Warsztaty poprowadzone zostaną w przestrzeniach miejskich otwartych: parki np. Pole Mokotowskie, lasy np. Lasek Bielański. W przypadku złej pogody lub innych potrzeb warsztatowych skorzystamy z sali Caritas Polska, ul. Kawęczyńska 16a.

Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

Masz pytania lub chcesz zadeklarować swój udział? Napisz tutaj: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 13.06.


Potwierdzenie, że jesteś wolontariuszem, określonego stażu czy zasług w tej roli nie jest wymagane 😊

Niepełnoletni uczestnicy będą proszeni o dostarczenie zgody rodzica na udział.


Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj na stronę Fundacji Szkoła Liderów oraz przeczytaj o programie Akademii Rzeczników Zmian.


Informacje zawarte w powyżym tekście pochodzą od Fundacji Szkoła Liderów oraz od organizatorów warsztatów rozwojowych pt. "Warto być sobą. Wrażliwi wolni wzMOCnieni".


 

Sprawdź również w jakich bezpłatnych szkoleniach dla wolontariuszy możesz wziąć udział!