Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to szczególny czas, który chcemy spędzać wspólnie z rodziną i bliskimi. Od lat ci z nas, którzy z rożnych powodów nie mieli takiej możliwości, mogli przeżyć czas świąteczny podczas spotkań organizowanych przez Fundację Wolne Miejsce. Niestety, w nadchodzącą Wielkanoc wspólne spotkanie na żywo znów nie będzie możliwe. Pandemia nie przeszkodzi jednak Fundacji w zadbaniu o osoby w potrzebie. Już 4 kwietnia wolontariusze, którzy zgłoszą się do akcji, pomogą dostarczyć 3 000 świątecznych śniadań wprost pod drzwi innych mieszkańców. Do akcji włączyło się również Miasto Stołeczne Warszawa!

Warszawiacy, którzy czują się samotni, osoby starsze, objęte kwarantanną, które zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowani wielkanocną paczką, która z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych trafi bezpośrednio pod ich drzwi.

MicrosoftTeams imagefot. m.st. Warszawa

Fundacja Wolne Miejsce organizuje jedne z największych Wigilii oraz Śniadań Wielkanocnych dla samotnych w Polsce. Wigilijne i wielkanocne stoły, które jeszcze przed pandemią gościły w halach wielu polskich miast po kilka tysięcy samotnych osób, zostały zamienione na mobilne paczki dostarczane pod indywidualne adresy.

"Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te, stają się prawdziwie rodzinne."
- Mikołaj Rykowski – prezes Fundacji Wolne Miejsce

Fundacja to oczywiście nie tylko działania w okresie świątecznym – w grudniu 2020 r. w Katowicach został przez organizację otwarty pierwszy w Polce sklep socjalny.

 

Zostań wolontariuszem

Jeśli chcesz pomóc, masz trochę wolnego czasu i możesz podarować go innym, zgłoś się do współorganizacji akcji „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”.

Do wolontariatu mogą dołączyć osoby pełnoletnie – kierowcy z własnym środkiem transportu. Wolontariusze będą odpowiedzialni za dostarczanie paczek (z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych).

Zgłoszenia osób chętnych do wsparcia wydarzenia przyjmuje organizator wolontariatu - Fundacja Wolne Miejsce - sprawdź ofertę dla wolontariuszy.

plakat z napisem "Zostań dostawcą Warszawskiego Śniadania Wielkanocnego"

 

Zgłoś jeśli potrzebujesz paczki

Do 31 marca pod numerem telefonu 517 989 649 można zgłaszać adresy, pod które wolontariusze dostarczą świąteczne śniadanie w Wielkanoc, 4 kwietnia.

grafika z numerem telefonu, pod który mogą dzwonić osoby potrzebujące pomocy