Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w partnerstwie z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą "Dom na Jagiellońskiej" oraz Bielańskim Stowarzyszeniem Rodzin Osób Niepełnosprawnych zorganizowały Dzień Promocji Wolontariatu w dzielnicy Praga Północ. Projekt został zrealizowany w ramach działającego od dwóch lat programu partnerstw instytucji na rzecz wolontariatu. 

Dzień promocji wolontariatu – "I Ty możesz zostać wolontariuszem", to wydarzenie, które odbyło się 26 września 2020 r. w przestrzeni publicznej Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 102 przy ulicy Jagiellońskiej. Głównym celem wydarzenia była promocja idei wolontariatu w bibliotekach publicznych i podziękowanie dla wolontariuszy za ich pracę i serce oraz propagowanie idei wolontariatu wśród mieszkańców warszawskiej Pragi. 

W organizacji Dnia promocji wolontariatu udział wzięły filie Biblioteki Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego oraz partnerzy: Placówka Opiekuńczo Wychowawcza „Dom na Jagiellońskiej”, której podopieczni biorą czynny udział w projekcie rozwoju wolontariatu w bibliotece i Bielańskie Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych.
Mottem wydarzenia było pokazanie czytelnikom i sympatykom jak wiele inicjatyw odbywa się w bibliotece i jak wielkie wsparcie dla mieszkańców stanowi zaangażowanie „ochotników”.

Na początku wydarzenia wicedyrektor Biblioteki wręczyła podziękowania wolontariuszom za gotowość niesienia pomocy, poświęcony czas i wspieranie działań biblioteki.
Działania biblioteki przybliżyły i rozpropagowały ideę wolontariatu, zachęcając do działania nowe osoby oraz pokazując, że wolontariat ma różne oblicza: można działać w sektorach kulturalnych, ekologicznych, artystycznych, można pomagać zwierzętom, pracować przy eventach, pomagać w nauce.

Przedstawienie przed biblioteką, dwóch performerów oraz widownia na krzesłach

Wystawa i performance przed biblioteką, na pierwszym planie widownia

Dzieci przesadzające kwiaty 

Dzień promocji wolontariatu był „świętem” wolontariusza oraz podsumowaniem działań wolontarystycznych w naszej bibliotece.


Artykuł nadesłany przez Anetę Jurkowską, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga Północ.


W 2020 roku powstało 19 partnerstw instytucji na rzecz rozwoju wolontariatu w Warszawie. Wszystkie relacje z partnerstw instytucji znajdziesz w naszej zakładce aktualności.


Jesteś organizatorem wolontariatu lub działasz wolontariacko i chcesz się pochwalić Waszymi działaniami
na Miejskim Portalu Wolontariatu?

Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do udzielania wywiadów, przesyłania relacji
czy dzielenia się dobrymi praktykami!