Już piąty rok zapraszamy wszystkich warszawskich wolontariuszy i wolontariuszki do korzystania z bezpłatnej oferty szkoleń i wsparcia. Każdego roku proponujemy ochotnikom szkolenia m.in. z wystąpień publicznych, animacji dzieci i młodzieży, pierwszej pomocy, specyfiki pracy z osobami starszymi czy zarządzania sobą w stresie. Ze szkoleń może skorzystać każdy, kto aktualnie jest zaangażowanych w wolontariat w dowolnej stołecznej instytucji czy organizacji pozarządowej i kto chce poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Zanim jednak zaproponujemy konkretny harmonogram na to półrocze, chcemy się zapytać Was - wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu, o to jakich tematów w najbliższym czasie nie może zabraknąć! 

Niebieska grafika promująca wypełnianie ankiety. Rysunkowa wolontariuszka z komórką i wolontariusz z komputerem.

Aby jeszcze lepiej dopasować ofertę szkoleniową przedstawiamy w ankiecie listę proponowanych przez nas tematów bezpłatnych szkoleń, które odbędą się od kwietnia do lipca 2021. Wybierzcie te, w których chcielibyście/chciałybyście wziąć udział w najbliższym czasie i miejcie wpływ na to, jakie tematy będą dostępne w miejskiej ofercie szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy. Jeśli jakiegoś ważnego dla Was tematu nie ma na liście, możecie dopisać go w pustym polu na końcu formularza.

Ankieta będzie aktywna do 14 marca. Wypełnienie jednej ankiety zajmie Ci mniej niż 1 minutę. Ankietę mogą również wypełniać koordynatorzy wolontariatu, którzy będą chcieli zapisać na szkolenia swoich wolontariuszy.

Wypełnij ankietę.

Do wakacji szkolenia będą organizowane wyłącznie online na platformie Zoom.

Pełny harmonogram oferty opublikujemy już niedługo w zakładce "Wydarzenia i szkolenia". Mamy nadzieję, że już niebawem znowu zobaczymy się w wolontariackiej grupie – nawet jeśli tylko przed ekranami swoich komputerów i telefonów. 

 

Szkolenia realizowane są przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Miejska oferta szkoleniowo-edukacyjna dla wolontariuszek i wolontariuszy w Warszawie w latach 2021-2022" i są częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.