Już ponad rok Mazowsze ma swój Młodzieżowy Sejmik. 51 radnych wybranych z różnych części Mazowsza jest głosem mazowieckiej młodzieży w kontaktach z władzami województwa oraz realizuje różnorodne przedsięwzięcia ukierunkowane na wsparcie młodych ludzi oraz ich aktywizację. Jedną z ostatnich inicjatyw młodych radnych jest promocja młodzieżowego wolontariatu.

Logotyp Sejmiku - graficzna żarówka z flagą Polski w miejscu żarnika, obok litery SWM

Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego realizuje projekt, polegający na promocji idei wolontariatu wśród młodzieży. Na fanpage’u Sejmiku na Facebooku prezentowane są sylwetki młodych wolontariuszy, angażujących się w różne formy wolontariatu, a także instytucje, akcje i projekty, do których młodzież może się włączyć w charakterze wolontariusza. Młodzieżowym Radnym zależy na promocji instytucji i organizacji, w których można pracować jako wolontariusz, ale także takich, które działają na rzecz wolontariatu, np. organizując szkolenia czy projekty dla młodzieżowych wolontariuszy. Chcą w ten sposób zachęcić młodych ludzi do angażowania się w wolontariat i pokazywać możliwości w tym zakresie - zebrane z różnych instytucji z całego Mazowsza.

Każda instytucja może pochwalić się swoimi doświadczeniami i zachęcić młodych ludzi do działań wolontariackich. Wystarczy do 15 marca br. wypełnić krótki formularz online. Zgłoszenie może dotyczyć opisu działań wybranego wolontariusza lub grupy wolontariuszy, albo szerzej - wybranego projektu lub całości działań w obszarze wolontariatu i możliwości zaangażowania się w nie młodych ludzi.

Kontakt w sprawie projektu – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grafika akcji "Młodzi wolontariusze poszukiwani". Zawartość informacyjna w tekście

Materiał nadesłany przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Mazowieckiego