Funkcjonowanie Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, nie byłoby możliwe bez grona bezinteresownych i chętnych do pomocy osób – naszych wolontariuszy.

Skromni i życzliwi, nie szukają poklasku. Dlatego też, dziękując im za pracę, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, jako stowarzyszenie koordynujące wolontariat w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, rozpoczęło cykl z serii „Biogramy wolontariuszy”, prezentujący ich sylwetki.

W cyklu tym przedstawiamy wolontariuszy, którzy tym, co robią sprawiają, że świat jest lepszy i przyjemniejszy!


Poznajcie Małgosię!

Przygodę z wolontariatem w Domu Wsparcia rozpoczęłam na początku pandemii. Staram się być tam w każdej wolnej chwili i pomagać. Jeśli jest potrzeba zrobienia zakupów, wykupienia leków, wyjścia do fryzjera czy pomocy przy sprzątaniu to jestem. Wolontariat daje mi możliwość bycia ze wspaniałymi ludźmi. Pomoc drugiej osobie i wolontariat zawsze były mi bliskie. Na ile mogę, staram się pomagać bezinteresownie i być na co dzień wolontariuszem. Przebywanie z Powstańcami jest uczuciem niepowtarzalnym. Bycie z ludźmi, których bardzo szanuję i uważam za bohaterów jest dla mnie zarówno przyjemnym obowiązkiem jak i chwilami pełnymi wdzięczności. Daje mi dużo siły i energii do działania. Ich uśmiech, radość pomaga w trudnych sytuacjach, pomaga spojrzeć z innej perspektywy na nasze obecne trudy i "dramaty". Jest to niezwykła lekcja życia i historii.

Małgosia - zainteresowania: psychologia, historia, militaria, książki wojenne i reportaże, temat: "człowiek w czasie wojny", podróże. Miłośniczka zwierząt. Cały czas się uczę. Chcę pracować z ludźmi i im pomagać. Uczę się na terapeutę uzależnień, a potem dalej w tym kierunku i ratownictwa.

zdjęcie Małgosi z cytatem przedstawionym powyżej


Materiał przekazany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.


  Zajrzyj do naszych aktualności i poznaj innych wolontariuszy, przedstawionych w poprzednich artykułach cyklu.