Funkcjonowanie Domu Wsparcia dla Powstańców WarszawskichKlikając, opuszczasz stronęKlikając, opuszczasz stronę, prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół WarszawyKlikając, opuszczasz stronęKlikając, opuszczasz stronę, nie byłoby możliwe bez grona bezinteresownych i chętnych do pomocy osób – naszych wolontariuszy.

Skromni i życzliwi, nie szukają poklasku. Dlatego też, dziękując im za pracę, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, jako stowarzyszenie koordynujące wolontariat w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, rozpoczęło cykl z serii „Biogramy wolontariuszy”, prezentujący ich sylwetki.

W cyklu tym przedstawiamy wolontariuszy, którzy tym, co robią sprawiają, że świat jest lepszy i przyjemniejszy!


Poznajcie Bartosza!

Z Domem Wsparcia dla Powstańców Warszawskich związany jestem od samego początku jego funkcjonowania. Jeszcze przed pandemią miałem okazję pomagać w działalności Domu – przy obiedzie, poczęstunku, pracach porządkowych, przy okazji organizowanych uroczystości, podczas wycieczek. Lubię z Powstańcami chodzić na spacery i pomagać im w sprawach codziennych. Wolontariat daje mi dużo radości, sprawia, że staję się lepszym człowiekiem, że dostrzegam dobro w innych ludziach. Pozwala spojrzeć na sprawy i ludzi inaczej. Chcę swoją pracą podziękować bohaterom za ich walkę.

Bartosz - lubi ludzi, lubi pomagać innym, interesuje się muzyką, śpiewaniem (śpiew gardłowy i nie tylko), sztukami walki, językami obcymi, gemmologią, zoologią, świadomym ruchem, jazdą na rolkach. Przez wielu określany mianem „człowiek wielu talentów".

zdjęcie Bartosza z cytatem przedstawionym powyżej


Materiał przekazany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.


  Zajrzyj do naszych aktualności i poznaj innych wolontariuszy, przedstawionych w poprzednich artykułach cyklu.