Funkcjonowanie Domu Wsparcia dla Powstańców WarszawskichKlikając, opuszczasz stronę, prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół WarszawyKlikając, opuszczasz stronę, nie byłoby możliwe bez grona bezinteresownych i chętnych do pomocy osób – naszych wolontariuszy.

Skromni i życzliwi, nie szukają poklasku. Dlatego też, dziękując im za pracę, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, jako stowarzyszenie koordynujące wolontariat w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, rozpoczęło cykl z serii „Biogramy wolontariuszy”, prezentujący ich sylwetki.

W cyklu tym przedstawiamy wolontariuszy, którzy tym, co robią sprawiają, że świat jest lepszy i przyjemniejszy!


Poznajcie Macieja!

Jestem Weteranem Działań Poza Granicami Państwa. Pod egidą ONZ służyłem w 1997 roku w Republice Libanu i w ramach NATO w 2004 roku w Iraku. Z wolontariatem nigdy nie byłem związany z braku czasu jako żołnierz zawodowy. W czasie pandemii spowodowanej przez COVID-19, pracując zdalnie w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej, pomyślałem, że mogę zrobić coś pożytecznego. Wpadła mi myśl, że będę robić zakupy dla starszych sąsiadów, ale nie było odzewu. Więc wpadłem na pomysł za informacją od wolontariusza Tomasza, że mogę wspomóc Naszych Bohaterów - Powstańców Warszawskich. Tak zacząłem swoją przygodę w wolnym czasie, na urlopie rozwożąc posiłki Bohaterom w zacnym gronie z Pracownikami i funkcjonariuszami innych służb mundurowych z Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Zaszczyt dla mnie był wielki, kiedy mogłem wspomóc Powstańców wraz z żołnierzami WOT, gdzie kultywujemy tradycje AK. Chwała i Cześć Bohaterom!!!

st. chor. sztab. Maciej Cichosz - Oddział Rozpoznania Dowództwa WOT

zdjęcie Macieja z cytatem przedstawionym powyżej


Materiał przekazany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.


 Zajrzyj do naszych aktualności i poznaj innych wolontariuszy, przedstawionych w poprzednich artykułach cyklu.