Funkcjonowanie Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, nie byłoby możliwe bez grona bezinteresownych i chętnych do pomocy osób – naszych wolontariuszy.

Skromni i życzliwi, nie szukają poklasku. Dlatego też, dziękując im za pracę, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, jako stowarzyszenie koordynujące wolontariat w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, rozpoczęło cykl z serii „Biogramy wolontariuszy”, prezentujący ich sylwetki.

W cyklu tym przedstawiamy wolontariuszy, którzy tym, co robią sprawiają, że świat jest lepszy i przyjemniejszy!


Poznajcie Karolinę!

Przed pandemią odwiedzałam Dom Wsparcia, zwłaszcza podczas piątkowych spotkań „Moja Warszawa" oraz innych wydarzeń okolicznościowych. W minionym roku w okresie wakacyjno-jesiennym pomagałam rozwozić obiady dla Powstańców. Chętnie angażuję się też w różnego rodzaju wydarzenia.
O Domu Wsparcia usłyszałam w audycji radiowej. Kiedy dowiedziałam się, że poszukują wolontariuszy, umówiłam się na spotkanie i tak już zostałam. Od tego czasu minęło...dwa lata, podczas których poznałam wielu wspaniałych i wartościowych ludzi. Wolontariat to dla mnie przede wszystkim przynależność do grupy wspaniałych ludzi, z którymi możemy na co dzień wymieniać się uśmiechami, życzliwością oraz doświadczeniami życia codziennego. Obchodzić wspólnie ważne dni w ciągu roku oraz cieszyć się drobnymi radościami życia codziennego.
Bycie wolontariuszem daje mi radość i energię do działania! Wierzę, że to co daję od siebie innym wraca do mnie ze zdwojoną siłą.

Karolina - na co dzień kochająca żona i czynny zawodowo rzeczoznawca majątkowy. Kocham podróże, poznawanie obcych kultur, lubię czytać książki - zwłaszcza te obejmujące swoją tematyką historię minionego stulecia.

zdjęcie Karoliny z cytatem, przedstawionym powyżej


Materiał przekazany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.


Zajrzyj do naszych aktualności i poznaj innych wolontariuszy, przedstawionych w poprzednich artykułach cyklu.