Funkcjonowanie Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, nie byłoby możliwe bez grona bezinteresownych i chętnych do pomocy osób – naszych wolontariuszy.

Skromni i życzliwi, nie szukają poklasku. Dlatego też, dziękując im za pracę, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, jako stowarzyszenie koordynujące wolontariat w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, rozpoczęło cykl z serii „Biogramy wolontariuszy”, prezentujący ich sylwetki.

W cyklu tym przedstawiamy wolontariuszy, którzy tym, co robią sprawiają, że świat jest lepszy i przyjemniejszy!


Poznajcie Monikę!

Wolontariuszem na rzecz Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich zostałam w 2018. Przygotowywałam materiały informacyjne, grafik wolontariuszy, rejestrowałam zgłoszenia, podawałam kawę i obiad. W okresie pandemii woziłam obiady i pomagałam w sytuacjach codziennych w domach Powstańców.
Wolontariat ubogaca mnie jako człowieka. Jest coś niezwykłego w Powstańcach Warszawskich – siła i hart ducha, poczucie humoru, ale przede wszystkim miłość do ojczyzny, wartości, w które wierzą: honor, uczciwość, szacunek, godność. Powstańcy mają też dar przyciągania wspaniałych ludzi. Jest to dla mnie ważne, że miałam okazję by poznać ich w Domu.
Bardzo czekam na dzień, gdy znów będziemy razem na Nowolipie 22.

Monika - mama 2 wspaniałych córek, uwielbia zwiedzać i poznawać nowe miejsca, szczególnie miasta i muzea, tęskni za kinem i festiwalami filmowymi.

Zdjęcie Moniki wraz z cytatem przedstawionym w tekście


Materiał przekazany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.


 Zajrzyj do naszych aktualności i poznaj innych wolontariuszy, przedstawionych w poprzednich artykułach cyklu.