Funkcjonowanie Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, nie byłoby możliwe bez grona bezinteresownych i chętnych do pomocy osób – naszych wolontariuszy.

Skromni i życzliwi, nie szukają poklasku. Dlatego też, dziękując im za pracę, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, jako stowarzyszenie koordynujące wolontariat w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, rozpoczęło cykl z serii „Biogramy wolontariuszy”, prezentujący ich sylwetki.

W cyklu tym przedstawiamy wolontariuszy, którzy tym, co robią sprawiają, że świat jest lepszy i przyjemniejszy!


Poznajcie Arka!

Z Domem Wsparcia Powstańców Warszawskich związany jestem od pierwszych dni jego funkcjonowania. Jestem aktywnym wolontariuszem, który wspiera w codziennych trudach naszych bohaterów. Pozostaję z wieloma z nich w codziennym kontakcie i służę im pomocą i wsparciem zawsze kiedy tego potrzebują. Chcę w ten sposób podziękować naszym Bohaterom, którzy przelewali krew za wolną i niepodległą ojczyznę. Mam poczucie, że wspierając Powstańców oddaje Im cząstkę siebie w podziękowaniu za to, że dziś żyję wolnym kraju. To nasi Bohaterowie niezwyciężeni Powstańcy Warszawscy. Będę pomagać wszystkim Weteranom dokąd starczy mi sił oraz zdrówka. Staram się całym sercem pokazywać wszystko, co najlepsze w mojej osobie. Wolontariat, to też możliwość poznania ciekawych ludzi, zdobycie nowego doświadczenia i przyjaźni.

Arek - prywatnie zaręczony kawaler. Zainteresowania to pływanie, naprawianie konsol do gier retro, spacery i czytanie książek wojennych. Jestem kolekcjonerem identyfikatorów Bohaterów.

zdjęcie Arka wraz z cytatem umieszczonym powyżej


Materiał przekazany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.


Zajrzyj do naszych aktualności i poznaj innych wolontariuszy, przedstawionych w poprzednich artykułach cyklu.