Z powodu pandemii wiele osób spędzi nadchodzące święta samotnie – są to przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, przewlekle chore oraz w trudnej sytuacji finansowej. Aby wesprzeć potrzebujących mieszkańców, m.st. Warszawa wraz z Fundacją Wolne Miejsce przygotowało akcję "Warszawska Wigilia z dostawą".

Warszawiacy, którzy zgłoszą taką potrzebę, zostaną obdarowani wigilijną paczką, która z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych, trafi pod ich drzwi.

 

Jak się zgłosić aby otrzymać paczkę?

Na zgłoszenia mieszkańców, chcących otrzymać świąteczną paczkę, czekamy do 20 grudnia. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów: (22) 11 202 44 i (22) 188 14 54. Telefony są czynne całą dobę - należy nagrać się na automatyczną sekretarkę i podać w zgłoszeniu dokładny adres, pod który ma trafić świąteczna paczka.

Wolontariusze odsłuchają nagrane wiadomości i przygotują listy adresów, pod które 24 grudnia trafią paczki.

Plakat warszawskiej wigilii z dostawą z informacjami do zgłoszenia, podanymi w tekście

 

Jak zostać wolontariuszem?

Do pomocy przy kompletowaniu paczek z tradycyjnymi bożonarodzeniowymi potrawami zgłosiło się już 120 osób, ale nadal poszukiwani są wolontariusze, którzy 24 grudnia dostarczą je pod drzwi potrzebujących mieszkańców.

Jeśli chcesz włączyć się w akcję "Warszawska Wigilia z dostawą" zgłoś się już teraz.
Napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przejdź do oferty na portalu www.ochotnicy.waw.pl.

plakat z napisem "zostań dostawcą warszwskiej wigilii z dostawą" i informacjami podanymi w tekście


Więcej informacji na stronie organizatora.