“Pokaż się z dobrej strony” to konkurs, w którym biorą udział oferty wolontariatu opublikowane na miejskim portalu www.ochotnicy.waw.pl. Jego celem jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy. Ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem współpracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana , to pierwszy krok do owocnej współpracy. Już czwarty raz przyznajemy ofertodawcom nasze specjalne wyróżnienia, nagradzamy te oferty, które są najbardziej kompleksowo opisane, wyróżniają się oryginalnością i są gwarancją udanej współpracy!

Rok 2020 był dla wolontariatu wyjątkowy. Wiele osób właśnie wtedy zdecydowało się rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem lub do niej powrócić. Wiele działań ze względów bezpieczeństwa musiało zostać zawieszonych. Jednak i tym razem organizatorzy przygotowali wiele ciekawych ofert wyróżnionych w edycjach kwartalnych, a spośród nich jury konkursowe postanowiło w tym roku wyróżnić nalepszych!

 

I miejsce

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego za ofertę: „Będziesz miłował” – historyczny projekt wolontariacki.

Oferta "Będziesz miłował" Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego - treść w pliku PDF

Muzeum zaproponowało wolontariat dla osób zainteresowanych historią, dostępny także dla wolontariuszy niepełnoletnich. Oferta ze względu na sytuację pandemiczną została przeformułowana tak, by wolontariusze mogli współpracować online. Dodatkowo na wyróżnienie zasługuje możliwość zdobycia wielu cennych umiejętności.

Wręczenie dyplomu dla Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego za zajęcie I miejsca w konkursie "Pokaż się z dobrej strony" 2020


II miejsce

Fundacja EY za ofertę: Korepetytor w Fundacji EY

Oferta "Korepetytor w Fundacji EY" - treść w pliku PDF

Oferta zawiera jasno określone zasady realizacji wolontariatu, a na szczególne wyróżnienie zasługuje wsparcie w przygotowaniu do pracy wolontariusza i wagę jaką organizatorzy przykładają do rozwoju potrzebnych mu kompetencji. Tu również ochotnicy mogą liczyć na wsparcie koordynatora wolontariatu.

Zdjęcie wręczenia dyplomu dla Fundacji EY za zajęcie II miejsca w konkursie "Pokaż się z dobrej strony" 2020


III miejsce

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI za ofertę: Zostań wolontariuszem w Bibliotece z Ogrodem

Oferta "Zostań wolontariuszem w Bibliotece z Ogrodem" - treść w pliku PDF

Oferta jest bardzo dostępna i elastyczna: mogę z niej korzystać zarówno osoby, które dysponują ograniczoną i jak dużą ilością wolnego czasu i jest dostępna już dla bardzo młodych wolontariuszy. Zaproponowano różnorodne zajęcia dla osób o różnych możliwościach i umiejętnościach. Warto wspomnieć również o benefitach dla zaangażowanych dla miłośników literatury.

Zdjęcie wręczenia dyplomu dla Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXI za zajęcie III miejsca w konkursie "Pokaż się z dobrej strony" 2020


Ponadto w tym roku wyróżeni zostali:

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji konkursu "Pokaż się z dobrej strony"? Wystarczy, że założysz ofertę dla wolontariuszy na naszym portalu! Sprawdź wskazówki dotyczące treści i przykładowe oferty.

Poznaj także laureatów konkursu Koordynator Wolontariatu 2020 r.! 

 

Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.