Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone na portalu www.ochotnicy.waw.pl w ostatnim kwartale tego roku i postanowiło szczególnie docenić: Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr LIV, Fundację Aktywnej Rehabilitacji, Fundację Polscy Przodkowie.

Konkurs "Pokaż się z dobrej strony" powstał po to, aby promować bardzo dobre oferty kierowane do wolontariuszy. Konkurs, który jest realizowany już czwarty rok, ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem organizacji pracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnych działań.


Oferta Aranżacja nowego akwarium (240 L) oraz opieka nad nim

zrzut ekranu z ofertą "Aranżacja nowego akwarium 240 L oraz opieka nad nim"

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LIV zaproponowała zadanie nieoczywiste, w którym wolontariat, to wkład w ważne miejsce społeczności lokalnej. Oferta pokazuje, że każdy w wolontariacie znajdzie coś dla siebie. Oferta jest starannie przygotowana i dostępna również dla osób niepełnoletnich.


Oferta Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji - ogłoszenie zawiera dokładny opis celu projektu, oczekiwań względem wolontariuszy. Fundacja zaproponowała zarówno współpracę w ramach wolontariatu krótko- jak i długoterminowego. Wolontariat jest tu także narzędziem budowania wrażliwej i lepiej rozumiejącej się społeczności. Oferta również jest dostępna również dla osób niepełnoletnich.


Oferta Wolontariusze do prowadzenia social media oraz pomocy w badaniach genealogicznych

Wolontariusze do prowadzenia social media oraz pomocy w badaniach genealogicznych

Fundacja Polscy Przodkowie – to ciekawa oferta e-wolontariatu, w której można realizować pasje, wykorzystać kompetencje i być członkiem społeczności osób z całego świat. Fundacja zapewnia również wsparcie koordynatora wolontariuszy oraz pakiet rozwojowy.


Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


W tym roku wyróżniliśmy łącznie już 12 ofertodawców - Fundację Ocalenie, Fundację EY, Fundację Challenge Europe, Fundację Big Brothers Big Sisters, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, Fundację Dziedzictwo Kresowe im. Orląt Lwowskich, Fundację Uniwersytet Dzieci, Fundację na Rzecz Wielkich Historii. Zwycięzców tegorocznego konkursu na najlepszą ofertę poznamy już 11 grudnia podczas Dnia Koordynatora Wolontariatu 2020.


Nie wiesz od czego zacząć pisanie oferty? Chcesz lepiej pracować z wolontariuszami? Sprawdź naszą bazę wiedzy oraz skorzystaj z bezpłatnej i różnorodnej oferty wsparcia organizatorów wolontariatu!


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.