Ten dzień - tak jak cały rok - będzie inny niż dotąd, ale będzie to wciąż dzień spotkania, rozmowy i świętowania. Widzimy się on-line już 11 grudnia 2020 r. o godz. 12:00! Koordynatorzy i organizatorzy wolontariatu, bądźmy tego dnia razem!

 

Czekają na nas:

  • Warszawska Debata Wolontariacka "Entuzjazm, czy doświadczenie? - co jest kapitałem w wolontariacie"
  • Finał Konkursu „Koordynator Wolontariatu Roku 2020”
  • Finał Konkursu „Pokaż się z dobrej strony 2020”

baner Dnia Koordynatora Wolontariatu


W czasie debaty postawimy pytanie: „Entuzjazm, czy doświadczenie? – co jest kapitałem w wolontariacie”. Czasem zastanawiamy się co w podejmowaniu wyzwań wolontariackich jest ważniejsze: serce czy rozum? Co daje szansę na długą, dobrą współpracę, a co jest potrzebne, gdy chcemy włączyć wolontariuszy do działań akcyjnych? Czy w każdym z nas drzemią zasoby, które możemy wnieść do organizacji czy instytucji, by wzmacniać jej cele i misję? A odpowiedzi pomogą nam poszukać:

Debatę poprowadzi Katarzyna Osior – Szot – doświadczona koordynatorka wolontariatu, mentorka, koordynatorka projektów społecznych, finalistka konkursu „Koordynator Wolontariatu Roku 2018".

Wydarzenie odbędzie się on-line na platformie zoom. Wszystkie zapisane osoby otrzymają na podany w formularzu adres mailowy link do połączenia.


Finał konkursu "Pokaż się z dobrej strony" - spośród ogłoszeń wyróżnionych w trakcie całego roku, ogłosimy te najlepsze, z których warto brać przykład tworząc oferty dla wolontariuszy. Celem konkursu jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy za pomocą Miejskiego Portalu Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl. Konkurs ma uświadomić osobom odpowiedzialnym za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem jest efektywna rekrutacja ochotników. Formułowanie oferty to pierwszy krok w nawiązaniu relacji z potencjalnym wolontariuszem.

Wśród tegorocznych wyróżnonych znaleźli się: Fundację Ocalenie, Fundację EY, Fundację Challenge Europe, Fundację Big Brothers Big Sisters, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, Fundację Dziedzictwo Kresowe im. Orląt Lwowskich, Fundację Uniwersytet Dzieci, Fundację na Rzecz Wielkich Historii, Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr LIV, Fundację Aktywnej Rehabilitacji, Fundację Polscy Przodkowie.

Wydarzenie będzie prezentowane online na FB organizatorów: wolontariat.org.pl oraz ochotnicy warszawscy


Finał konkursu „Koordynator wolontariatu roku 2020", czyli dowiemy się kogo w tym roku chcieli szczególnie docenić ci, którzy z koordynatorami współpracują na co dzień i korzystają z ich zaangażowania, pomysłów i umiejętności.
Celem konkursu jest promocja wolontariatu oraz docenienie roli organizatorów wolontariatu – koordynatorów, którzy na co dzień pracują z wolontariuszami, kierują ich pracą, wspierają, pomagają dokonywać właściwych wyborów w podejmowaniu aktywności wolontariackiej, oraz mają nieoceniony wkład w działania organizacji, w której prowadzą wolontariat.

Wydarzenie będzie prezentowane online na FB organizatorów: wolontariat.org.pl oraz ochotnicy warszawscy


Serdecznie zapraszamy!


 

Szczegółowe informacje:

Kiedy?
12 grudnia 2020 r., godz. 12:00

Gdzie?
On-line - na platformie Zoom oraz FB: wolontariat.org.pl oraz ochotnicy warszawscy

Organizator
Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, tel. 514 777 399, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy (klikając w link, opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl).


Działanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” finansowanego ze środków Urzędu m.st. Warszawy, w ramach projektu Ochotnicy warszawscy.