Funkcjonowanie Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, nie byłoby możliwe bez grona bezinteresownych i chętnych do pomocy osób – naszych wolontariuszy.

Skromni i życzliwi, nie szukają poklasku. Dlatego też, dziękując im za pracę, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, jako stowarzyszenie koordynujące wolontariat w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, rozpoczęło cykl z serii „Biogramy wolontariuszy”, prezentujący ich sylwetki.

W cyklu tym przedstawiamy wolontariuszy, którzy tym, co robią sprawiają, że świat jest lepszy i przyjemniejszy!

 

Poznajcie Asię!

Do Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich trafiłam około dwóch lat temu dzięki przyjaźni z Powstańcem Warszawskim, Panią Ireną ps. „Irka”.
Na początku wspierałam nauczyciela historii moich dzieci, pomagając w koordynacji działań grupy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 107. Wspólnie przyjeżdżaliśmy na nagrania „Moja Warszawa” służąc pomocą w organizacji tego spotkania.
Pracownicy Domu Powstańców wiedzieli, że zawsze można zwrócić się do mnie z prośbą o wsparcie, gdy brakowało rąk do pracy. Od września zaangażowałam się w rozwożenie obiadów dla Powstańców. Praca ta daje mi ogromną satysfakcję, a uśmiech tych ludzi jest dla mnie największą nagrodą.

Asia - prywatnie jestem mamą trójki dzieci: Igi, Natalki i Stasia, które również miały możliwość spędzić z Powstańcami dużo czasu. Szanuję ludzi, cenię osoby niosące bezinteresowną pomoc innym, lubię wyzwania. W wolnym czasie uwielbiam czytać książki.

Zdjęcie Asi z cytatem przedstawionym powyżej


Materiał przekazany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.


Zajrzyj do naszych aktualności i poznaj innych wolontariuszy, przedstawionych w poprzednich artykułach cyklu.


Jeżeli chcecie włączyć się w działania Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, sprawdźcie ofertę wolontariatu!