Funkcjonowanie Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, nie byłoby możliwe bez grona bezinteresownych i chętnych do pomocy osób – naszych wolontariuszy.

Skromni i życzliwi, nie szukają poklasku. Dlatego też, dziękując im za pracę, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, jako stowarzyszenie koordynujące wolontariat w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, rozpoczęło cykl z serii „Biogramy wolontariuszy”, prezentujący ich sylwetki.

W cyklu tym przedstawiamy wolontariuszy, którzy tym, co robią sprawiają, że świat jest lepszy i przyjemniejszy!

 

Poznajcie Radosława

Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich to miejsce, z którym związany jestem od momentu planowania, otwarcia, do dziś dzięki Towarzystwu Przyjaciół Warszawy. Wspieram placówkę na różne sposoby. Prowadzę prelekcje, odczyty dotyczące historii, Gwary Warszawskiej oraz spotkania z młodzieżą szkolną. Spotkania z Powstańcami Warszawskimi, których bohaterami z kolei byli Powstańcy Styczniowi – są niezwykłymi doświadczeniami ciepła, spokoju i wielkiej mądrości życiowej.
Wolontariat to zaszczyt, wyróżnienie, szansa na spotkanie ze świadkami historii, walczącymi, pracującymi i żyjącymi dla wolnej ojczyzny. Ich świadectwa pozwalają spojrzeć zupełnie inaczej na własne doświadczenia życiowe.
Praca ta daje mi radość i chwilę wytchnienia pośród obowiązków zawodowych. Pozwala tworzyć pomost między pokoleniami.

Radosław - na co dzień tato, pedagog specjalny, terapeuta, nauczyciel historii, WDŻ. Instruktor ZHP i turystyki kwalifikowanej, archeolog podwodny, przewodnik miejski. Prezes Stowarzyszenia Gwara Warszawska i SKKT DREPTAKI.

Zdjęcie Radosława z cytatem przedstawionym powyżej


Materiał przekazany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.


 Poznajcie też Karolinę, Michała i Sylwię, przedstawionych w poprzednich artykułach z cyklu!


Jeżeli chcecie włączyć się w działania Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, sprawdźcie ofertę wolontariatu!