Funkcjonowanie Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, prowadzonego przez Stowarzyszenie Monopol Warszawski, w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, nie byłoby możliwe bez grona bezinteresownych i chętnych do pomocy osób – naszych wolontariuszy.

Skromni i życzliwi, nie szukają poklasku. Dlatego też, dziękując im za pracę, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, jako stowarzyszenie koordynujące wolontariat w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, rozpoczęło cykl z serii „Biogramy wolontariuszy”, prezentujący ich sylwetki.

W cyklu tym przedstawiamy wolontariuszy, którzy tym, co robią sprawiają, że świat jest lepszy i przyjemniejszy!

 

Poznajcie Sylwię!

Z Domem Wsparcia dla Powstańców Warszawskich jestem związana od ponad 1,5 roku w ramach wolontariatu koordynowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Ciekawym doświadczeniem były zakupy dla Powstańców Warszawskich, które robiliśmy we trójkę na początku pandemii. Obecnie wspieram Dom w różnych działaniach m.in. rozwożeniu posiłków i spacerach z Powstańcem. Te ostatnie przerodziły się w zwyczajne, a jednak wyjątkowe spotkania, podczas których rozmawiamy tak, jak rozmawiałabym z własnymi ukochanymi dziadkami, również świadkami tamtej historii.

Wolontariat jest dla mnie zaszczytem i daje ogromną radość z obcowania z Bohaterami. ONI walczyli o naszą wolność, my możemy zadbać o ich godne życie zwłaszcza w tym trudnym czasie.

- Sylwia - z zawodu księgowa. Prywatnie mama dwóch wspaniałych synów. Lubi nowe wyzwania, podróże, jazdę rowerem, las, góry, odpoczynek nad i pod wodą.

zdjęcie Sylwii z cytatem, przedstawionym powyżej


Materiał przekazany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.


Poznajcie też Karolinę i Michała, przedstawionych w poprzednich artykułach z cyklu!


Jeżeli chcecie włączyć się w działania Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, sprawdźcie ofertę wolontariatu!