Projekt JESTEŚMY TU! PORTRETY MOKOTOWSKICH WOLONTARIUSZEK I WOLONTARIUSZY to projekt promujący ideę wolontariatu w dzielnicy Mokotów i działania mokotowskich wolontariuszy. Został stworzony w ramach jednego z dziewiętnastu partnerstw instytucji na rzecz rozwoju wolontariatu w Warszawie.     

To już drugi rok odkąd w ramach Ochotników warszawskich można otrzymać dofianowanie na działania partnerskie, pomujące idee wolontariatu w Warszawie. W 2019 roku pilotażowo powtsały cztery partnerstwa instytcji kultury, reazliujące wspólnie działania wolontariackie. Natomiast w 2020 roku powstało aż dziewiętnaście partnerstw na rzecz wolontariatu, które zainicjowały instytucje kultury, przede wszystkim domy kultury i biblioteki, ale w które włączyły się też ośrodki opiekuńczo-wychowawcze czy domy pomocy społecznej. Partnerstwa często łączą wolontariuszy działających lokalnie, np. w różnego typu instytucjach z tej samej dzielnicy. 

Baner warsztatów Jesteśmy Tu!

Działasz aktywnie na Mokotowie?  Lubisz angażować się w sprawy związane z Twoim otoczeniem?

Przyjdź na warsztaty, stwórz autoportret i świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!

Podczas spotkania stworzysz własny autoportret z tkanin i materiałów recyklingowych, który stanie się częścią zbiorowej pracy artystycznej. Będziemy ciąć, szyć, kleić i eksperymentować z materiałami. Bez ograniczeń!

5 grudnia, podczas Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wspólnie połączymy wszystkie prace powstałe na warsztatach w wielkoformatową tkaninę, która zaistnieje w przestrzeni publicznej Mokotowa. Praca pozwoli nam wszystkim zobaczyć różnorodność i wielość aktywistów i aktywistek działających na Mokotowie. Będzie to okazja do poznania się, celebracji naszych działań a także uświadomienia i pokazania jak wiele osób angażuje się wolontaryjnie w naszej dzielnicy.

Grafika promująca projekt Jesteśmy tu!

Wybierz termin warsztatów tworzenia autoportretu:

  • 7 listopada (sobota), godz. 11:00-14:00, Centrum ŁOWICKA, zapisz się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • 10 listopada (wtorek), godz. 18:00-21:00 , Służewski Dom Kultury, zapisz się
  • 14 listopada (sobota), godz.11:00-14:00, Dom Kultury “Dorożkarnia”, zapisz się
  • 22 listopada (niedziela), godz. 15:00-18:00, Dom Kultury “KADR”, zapisz się

Organizacje zrzeszające wolontariuszy na Mokotowie zainteresowane wzięciem udziału w projekcie zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Zapewniamy niezbędne materiały lecz zachęcamy też do przynoszenia własnych tkanin, z którymi Twojemu portretowi będzie do twarzy.

Wolontariat tworzą konkretni ludzie, pokażmy to Wspólnie!

Plakat promujący projekt jesteśmy tu z informacją o organizatorach i terminach warsztatów

Organizatorzy: Służewski Dom Kultury, Dom Kultury” KADR”, Centrum ŁOWICKA, Dom Kultury “Dorożkarnia”

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Prosimy o dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu społecznego i przyjście w maseczkach ochronnych.

Działanie finansowane jest w ramach projektu Ochotnicy warszawscy ze środków m.st. Warszawy.