Jury konkursowe przeanalizowało oferty opublikowane na portalu ww.ochotnicy.waw.pl w okresie od lipca do września 2020 r. Pomimo trwającej pandemii organizatorzy nie próżnowali, przygotowali wiele ciekawych ofert, a spośród nich postanowiono szczególnie docenić: Fundację Dziedzictwo Kresowe im. Orląt Lwowskich, Fundację Uniwersytet Dzieci oraz Fundację na Rzecz Wielkich Historii.


Oferta Poszukujemy wolontariuszy do ogólnopolskiej kwesty

zrzut ekranu oferty "Poszukujemy wolontariuszy do ogólnopolskiej kwesty"

Fundacja Dziedzictwo Kresowe im. Orląt Lwowskich przygotowała ofertę wolontariatu akcyjnego, dostępną także dla bardzo młodych osób. Oferta jest napisana w sposób zwięzły, ale jej umocowanie w misji fundacji jest bardzo czytelne i jasne. Na uwagę zasługuje przygotowanie wolontariuszy w postaci gruntownego szkolenia poprzedzającego akcję oraz stałe wsparcie koordynatora w trakcie wykonywania zadań.


Oferta Wolontariat w Uniwersytecie Dzieci 2020/2021

zrzut ekranu oferty Wolontariat w Uniwersytecie Dzieci 2020 2021

Fundacja Uniwersytet Dzieci – za ofertę wolontariatu długoterminowego, również dostępną dla wolontariuszy niepełnoletnich. Organizatorzy dokładnie opisali zasady pracy i oczekiwania, ale również nie zapomniano o rozwoju wolontariuszy, proponując im pakiet szkoleń oraz spotkania integrujące zespół.


Oferta DIGIPUNKT - Digitalizacja rodzinnych archiwaliów

zrzut ekranu oferty DIGIPUNKT Digitalizacja rodzinnych archiwaliów

Fundacja na Rzecz Wielkich Historii - za przykład wolontariatu specjalistycznego, ale dostępnego, który umożliwia zdobycie ciekawego doświadczenia. Organizatorzy starannie opisali zadania i sprzęt – narzędzia pracy wolontariusza, zapewniono także wsparcie specjalisty przy wykonywaniu zadań.


Wyróżnionym organizacjom – gratulujemy! W tym roku wyróżniliśmy łącznie już 9 ofertodawców - Fundację Ocalenie, Fundację EY, Fundację Challenge EuropeFundację Big Brothers Big Sisters, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI. Zwycięzców tegorocznego konkursu na najlepszą ofertę poznamy już na początku grudnia podczas Dnia Koordynatora Wolontariatu 2020.


Nie wiesz od czego zacząć pisanie oferty? Chcesz lepiej pracować z wolontariuszami? Sprawdź naszą bazę wiedzy oraz skorzystaj z bezpłatnej i różnorodnej oferty wsparcia organizatorów wolontariatu!


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.