Jak powiedział Tadeusz Mazowiecki „Jesteśmy odpowiedzialni za to, jak toczy się świat”. Odpowiedzialność, która budzi się w ludziach młodych w połączeniu z młodzieńczym zapałem może zrodzić rzeczy naprawdę ważne. Miasto chce te rzeczy doceniać, aby podkreślić znaczenie głosu młodego pokolenia. Dlatego w tym roku po raz pierwszy uhonorowani zostaną młodzi ludzie, poprzez Nagrodę Prezydenta m.st. Warszawy im. Tadeusza Mazowieckiego. Jeśli znacie kogoś, kto swoimi działaniami w 2019 roku przysłużył się do wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju społeczności lokalnej i poszanowania praw człowieka, to zgłoście go Nagrody!

 

Informacje o nagrodzie

Nagroda dedykowana jest zaangażowanym, pełnym pasji i wchodzącym w dorosłość obywatelom i obywatelkom. Chcemy docenić i uhonorować młodych ludzi, działających na rzecz miasta, za ich wkład we wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego, rozwój społeczności lokalnej i poszanowanie praw człowieka. To również doskonała okazja do nagrodzenia wyróżniających się wolontariuszek i wolontariuszy.

W tegorocznej edycji konkursu zostaną nagrodzone osoby indywidualne oraz osoby działające wspólnie za działania i projekty z 2019 roku. Spośród przesłanych zgłoszeń Kapituła wyłoni laureatów i laureatki w dwóch kategoriach wiekowych 15-19 lat oraz 20-26 lat.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 października 2020r. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej Nagrody.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia, które znajduje się na profilu Młoda Warszawa na Facebooku.

Plakat promujący Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego

 

Wystawa

Nagrodzie towarzyszy wystawa pt. „Mazowiecki. Najpierw jest się człowiekiem”, która została przygotowana przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Domem Spotkań z Historią. Wystawę można oglądać od 21 września do 14 października 2020 roku przy skwerze im. ks. Jana Twardowskiego (róg ulicy Karowej i ulicy Krakowskie Przedmieście) w Warszawie.

Szczegóły dotyczące wystawy znaleźć można w wydarzeniu opublikowanym przez Dom Spotkań z Historią.