W Warszawie, po prawej stronie Wisły, na Pradze-Północ, Armia Zbawienia jest wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Wspieramy i pomagamy tym, którzy tego potrzebują. Karmimy głodnych, pocieszamy smutnych i pomagamy tym, którzy nie mają środków do życia. 

Na Pradze - Północ przebywa wiele osób bezrobotnych oraz w kryzysie bezdomności. Wiele mieszkańców dzielnicy to także osoby starsze, samotne czy schorowane. Pomagamy rozdając im żywność i odzież, ale również służymy doradztwem i praktyczną pomocą.

Nasze projekty dla Dzieci i Młodzieży w Armii Zbawienia-Warszawa Praga-Północ zawierają szeroki wybór aktywności: pomoc przy odrabianiu lekcji podczas tygodnia na Świetlicy, obozy letnie, specjalne mini-projekty (teatr, sport itd). Nasz Punkt wsparcia i pomocy (ul. Ząbkowska 13/13) jest otwarty dla wszystkich. Każdy tutaj może uzyskać poradnictwo (psychologiczne, prawne, zawodowe), ubrania lub żywność a także pomoc w znalezieniu ofert pracy. W ramach projektu Level Up odbywają się: Klub młodzieżowy 16+, Program rozwoju wolontariatu „Be active!”, Klub językowy, Program „Super rodzic!”, warsztaty rozwijające kompetencje społeczne, pikniki rodzinne, spotkania sąsiedzkie, wyjścia integracyjne, mini projekty, zajęcia rozwijające pasję. Armia Zbawienia nie byłaby w stanie prowadzić tej służby bez pomocy wolontariuszy, którzy oddają swoje serce i dużą część swojego czasu, by pomagać ludziom w potrzebie! Dziękujemy KAŻDEMU!

Wolontariuszka przekazuje torbę dla osób potrzebujących

Wolontariusz przy wózku sklepowym robiący zakupy

Wolontariusz nakładający zupę osobie bezdomnej


Interesuje Cię wolontariat w Armii Zbawienia? Sprawdź aktualną ofertę organizacji!


Chcesz pochwalić się swoimi działaniami w wolontariacie? Skontaktuj się z nami - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Opublikujemy Twoją relację, podziękowanie czy wywiad na temat wolontariatu!


Tekst i zdjęcia przekazane przez Armię Zbawienia Praga-Północ