Wierzymy, że szkoła może być miejscem, które pomaga uczniom i uczennicom zdobywać doświadczenia wolontariackie zgodne z ich zainteresowaniami, uczy dostrzegać płynące z niego wartości, a jednocześnie uwrażliwia na to, że działania na rzecz innych powinny uwzględniać aktualną sytuację i potrzeby grupy, której chcemy pomóc. Jeśli chcesz w swojej szkole dobrego wolontariatu, ale nurtują Cię pytania dotyczące jego właściwej organizacji, nie wahaj się nam ich zadać!

Pytania prawne, formalne, kontakty do odpowiednich instytucji, organizacja pracy – to tylko niektóre sprawy, w których opiekunowie szkolnego wolontariatu mogą uzyskać wsparcie w ramach programu rozwoju wolontariatu w szkołach. Prowadzimy następujące formy doradztwa:

Dyżury telefoniczne

Podczas dyżurów zespół programu będzie odpowiadał na bieżące pytania z zakresu podstawowej wiedzy o wolontariacie. W przypadku szczegółowych pytań wymagających wsparcia eksperta z konkretnej dziedziny będzie możliwość umówienia danej osoby na indywidualne konsultacje telefoniczne lub mailowe.

Dyżury odbywają się w środy lub czwartki w godzinach 12:00-14:00 pod numerem telefonu: 518 364 525

Daty i godziny poszczególnych dyżurów dostępne są w zakładce "Wydarzenia i szkolenia".

Mailowa skrzynka kontaktowa

Przez cały czas można korzystać z doradztwa online za pośrednictwem skrzynki mailowej. Odpowiedzi w prostych sprawach udzielane są na bieżąco, w bardziej złożonych ustalamy termin odpowiedzi indywidualnie. Adres do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konsultacje, spotkania indywidualne

W przypadku zagadnień, które wymagają specjalistycznej wiedzy lub więcej czasu, sugerujemy bezpośredni kontakt i spotkania indywidualne z ekspertami. Tematyka konsultacji obejmuje m.in.: zagadnienia prawne, doradztwo indywidualne w sprawie założenia koła wolontariatu lub usprawnienia jego działania i dalszego rozwoju, współpracy z innymi podmiotami w szkole i środowisku lokalnym, narzędzia wspierania i motywowania wolontariuszy, wsparcie w stworzeniu planu rozwoju wolontariatu w szkole.
Żeby umówić się na spotkanie, wystarczy wysłać mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem “konsultacje - wolontariat” oraz krótkim opisem problemu i sugerowanymi dniami/godzinami, w których mogą się Państwo umówić na spotkanie. Spotkania odbywają się w biurze CEO: Warszawa, ul. Noakowskiego 10/5. Zapraszamy!


Program rozwoju wolontariatu w szkołach jest finansowany przez m.st. Warszawa w ramach projektu "Ochotnicy warszawscy". Bezpośrednim realizatorem programu jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.