Pandemia koronawirusa stworzyła dla wolontariatu wiele nowych wyzwań – chcemy więc pomóc wolontariuszkom i wolontariuszom jak najlepiej na nie odpowiedzieć. Jak? Dopasowując miejską ofertę szkoleniowo-edukacyjną do Waszych potrzeb. Dotychczas szkoliliśmy wolontariuszy m.in. z takich tematów jak: trudne sytuacje i praca w stresie, praca z osobami ze spektrum autyzmu czy umiejętności mediacyjne. Zadecydujmy razem przy jakich tematach spotkamy się w drugiej połowie tego roku.

Właśnie uruchomiliśmy zbieranie odpowiedzi w dwóch ankietach: jednej skierowanej do wszystkich warszawskich ochotników, a drugiej – do ochotników działających w obszarze opiekuńczo-leczniczym. Zachęcamy Was do tego, aby przyjrzeć się zaproponowanym w nich tematom kolejnych szkoleń – te, które zbiorą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach, a każdy z Was będzie mógł wziąć w nich udział. Wszystkie szkolenia są oczywiście bezpłatne!

Odpowiedzi w ankietach zbieramy do 6 września, a pełny harmonogram oferty jesiennej dla wolontariuszy oraz dla wolontariuszy z obszaru opiekuńczo-leczniczego opublikujemy 11 września w zakładce "Wydarzenia i szkolenia". Mamy nadzieję, że już niebawem znowu zobaczymy się w wolontariackiej grupie – nawet jeśli tylko przed ekranami swoich komputerów i telefonów. Wspólnie łatwiej przetrwać trudniejszy czas!

Wypełnienie jednej ankiety zajmie Ci mniej niż 1 minutę.


Sprawdź na jakie spotkania i szkolenia dla wolontariuszy zapraszamy już teraz!


 klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl

Ankieta dla wolontariuszy 1

(szpitale, hospicja, telefony zaufania, organizacje wspierające osoby w kryzysie i ofiary przemocy, OPS-y, DPS-y itp.): klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl

Ankieta dla wolontariuszy 2

 

Szkolenia realizowane są przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działań „Miejska oferta szkoleniowo-edukacyjna dla wolontariuszek i wolontariuszy pomocowych w Warszawie 2020” i "Miejska oferta szkoleniowo-edukacyjna dla wolontariuszek i wolontariuszy w Warszawie 2020" i są częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.