8 września 2020 r. rozpocznie się szósta edycja Wielkiej Zbiórki Książek – coroczna kampania społeczna Fundacji Zaczytani.org prowadzona przez miesiąc w całej Polsce.

W całym kraju powstają setki punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie książki. Odbywają się wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów Fundacji Zaczytani.org oraz wystawy Zaczytanych Ławek w trzech dużych miastach (Warszawa, Gdańsk, Kraków). Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostaną podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafią do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

WZK 07

Zapraszamy do książkowego pospolitego ruszenia!

Chcesz otworzyć punkt zbiórki książek?

Jeśli chcesz, aby twoja placówka była otwartym punktem zbiórki (kawiarnie, restauracje, teatry, kina, muzea, biblioteki – miejsca, do których każdy będzie mógł przynieść książki do oddania): zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy (klikając w link, opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl).

Jeśli chcesz, aby twoja placówka była zamkniętym punktem zbiórki (placówki oświatowe i inne instytucje chcące prowadzić wewnętrzną zbiórkę książek): zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy (klikając w link, opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl).

Dołącz do grupy na Facebooku przeznaczonej dla punktów zbiórki.

FAQ – przeczytaj listę najczęściej zadawanych pytań dla punktów zbiórki!

WZK 01

Chcesz oddać książki?

FAQ – przeczytaj listę najczęściej zadawanych pytań dla osób indywidualnych!

WZK 04

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powyższy materiał został przekazany przez Fundację Zaczytani.org