Wolontariat młodzieżowy – zaproszenie do udziału w spotkaniach badawczych

Od 2014 r. m.st. Warszawa prowadzi projekt „Ochotnicy warszawscy”, którego celem jest rozwój wolontariatu w mieście. Składa się na niego szereg działań, realizowanych przez Urząd m.st. Warszawy we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi.

Ważnym elementem projektu są działania dedykowane młodzieży. W celu prowadzenia adekwatnej komunikacji i popularyzacji idei wolontariatu w tej grupie planowana jest realizacja spotkań badawczych, które odbędą się w okresie lipiec-sierpień 2020 roku w formie spotkań on-line. Do udziału w jednorazowym badaniu zapraszamy młodzież, mieszkańców Warszawy w wieku 15-19 lat i rodziców młodzieży. 

Kopia Dodaj trochę treści 12

Cel badania:

  • zdobycie wiedzy nt. postrzegania wolontariatu i aktywności społecznej wśród młodzieży,
  • popularyzacja wolontariatu i aktywności społecznej wśród młodzieży.

Kogo zapraszamy do udziału w badaniu?

Do udziału w badaniu zapraszamy mieszkańców Warszawy w wieku 15-19 lat oraz rodziców młodzieży. Cenne będzie dla nas spotkanie zarówno z osobami angażującymi się jak i niezaangażowanymi w wolontariat i działania społeczne.

Założenia badawcze

Badania odbędą się w okresie lipiec-sierpień 2020 roku, a o ostatecznym terminie uczestnicy zostaną poinformowani za pośrednictwem maila podanego podczas rejestracji. Postaramy się skontaktować z każdą zgłoszoną osobą indywidualnie (telefonicznie) i ustalić najbardziej dogodny termin spotkania.

Spotkania będą odbywały się on-line - za pośrednictwem narzędzi internetowych, w każdym z nich weźmie udział 6 osób i potrwają one około 1,5 godziny.

Warunkiem udziału w spotkaniu jest przesłanie na wskazany adres e-mail podpisanego skanu zgody na udział, a także, w przypadku osób niepełnoletnich, skanu zgody rodzica/prawnego opiekuna.

Wszystkie wypowiedzi użyte na rzecz opracowania raportu ze spotkań, pozostaną anonimowe. Spotkania nie będą w żaden sposób nagrywane.

Rejestracja odbywa się za pomocą formularza - tutaj

Pytania dotyczące spotkań badawczych prosimy kierować do Antoniny Jagielskiej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 443 01 03

Zapraszamy!