Wszyscy staramy się odnaleźć w nowej, zmienionej rzeczywistości. Nie możemy w tej chwili spotkać się wspólnie na sali szkoleniowej, jak w poprzednich latach, ale możemy nadal wspólnie się wspierać, inspirować i uczyć. Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy nad przystosowaniem miejskiej oferty wsparcia dla wolontariuszy do nowej rzeczywistości i wspierać wolontariuszy warszawskich także teraz. W związku z tym przenieśliśmy nasze działania do sieci, a zaplanowane na tę połowę roku szkolenia, superwizje i spotkania odbędą się online.

Tematy, które wolontariusze wybrali w ankiecie, zorganizujemy razem z naszymi trenerkami i trenerami zdalnie – zachęcamy Was do tego, by zapoznać się z ofertą w zakładce „Wydarzenia i szkolenia” i sprawdzić jaki temat wydaje się Wam ciekawy. Aby jak najlepiej odpowiedzieć na nowe potrzeby, związane z koniecznością pracy zdalnej i organizowania sobie rzeczywistości na innych niż dotychczas warunkach, proponujemy trzy nowe warsztaty, które mogą Was zainteresować.

Dodatkowo osoby zaangażowane w działania w obszarze opiekuńczo-leczniczym wciąż mają okazję skorzystać z profesjonalnego wsparcia: dla Was przygotowaliśmy ofertę specjalistycznych warsztatów, a także możliwość wzięcia udziału w darmowych superwizjach (grupowych i indywidualnych) – szczególnie teraz warto nauczyć się jak odpowiednio o siebie zadbać, porozmawiać o wyzwaniach, z którymi zmagacie się na co dzień lub które w tej chwili mogą pojawiać się w związku z nową sytuacją. Wykorzystajcie ten czas na to, by przyjrzeć się swoim doświadczeniom, poszukać odpowiedzi na pytania, które rodzą się podczas pracy z podopiecznymi oraz porozmawiać o dobrych praktykach dbania o siebie. Link do zapisów i terminy spotkań znajdziecie w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Mamy nadzieję, że zaplanowane na najbliższe tygodnie szkolenia i superwizje staną się nie tylko szansą do wzmocnienia Was w Waszych wolontariackich rolach, ale będą też okazją do spotkań, wzmacniania się, sieciowania i czerpania siły ze wspólnoty, jaką tworzą warszawscy wolontariusze!

Programy rozwojowe dla warszawskich wolontariuszy realizowane są przez Fundację Szkoła Liderów i są częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.