Rozpoczynamy już czwartą edycję naszego konkursu "Pokaż się z dobrej strony", w którym wziąć udział mogą wszystkie stołeczne instytucje i organizacje, które w danym roku zamieszczą swoje oferty o poszukiwaniu wolontariuszy na Miejskim Portalu Wolontariatu. Głównym celem konkursu jest zachęcanie do korzystania ze wsparcia wolontariuszy na różnych polach działalności podmiotu i promocja standardów współpracy z wolontariuszami. Przedstawiamy pierwszych tegorocznych laureatów!

Konkursu "Pokaż się z dobrej strony" powstał po to, aby promować bardzo dobre oferty kierowane do wolontariuszy. Konkurs, który jest realizowany już czwarty rok, ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem organizacji pracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnych działań.

Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone na portalu www.ochotnicy.waw.pl w okresie od stycznia do marca 2020 r. i postanowiło szczególnie docenić Fundację Oclenie, Fundację EY oraz Fundację Challenge Europe.


Oferta: Mentoring dla dzieci migranckich

ocalenia mentoring

Oferta Fundacji Ocalenie – za ciekawy pomysł na wolontariat, który ma na celu lepszą integrację dzieci migranckich w społeczeństwie. Oferta zawiera dokładny opis celu projektu, oczekiwań względem wolontariuszy, a także wsparcia jakiego może się spodziewać wolontariusz.


Oferta: Korepetytor w Fundacji EY

ey korepetytor

Oferta Fundacji EY – oferta zawiera jasno określone zasady realizacji wolontariatu, a na szczególne wyróżnienie zasługuje wsparcie w przygotowaniu do pracy wolontariusza i wagę jaką organizatorzy przykładają do rozwoju potrzebnych mu kompetencji. Tu również ochotnicy mogą liczyć na wsparcie koordynatora wolontariatu.


Oferta: Cyfrowy Asystent

challenge asystent

Fundacji Challenge Europe – bardzo starannie opisane założenia projektu i szczegółowy opis zadań. Na uwagę zwraca solidny pakiet przygotowujący wolontariusza do pracy oraz na aktywizację seniorów poprzez wolontariat.


 Gratulujemy pierwszym tegorocznym laureatom i życzymy wszystkim nowym organizatorom równie wyróżniających się ofert!


 Nie wiesz od czego zacząć pisanie oferty? Chcesz lepiej pracować z wolontariuszami? Sprawdź naszą bazę wiedzy oraz skorzystaj z bezpłatnej i różnorodnej oferty wsparcia organizatorów wolontariatu!


 Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.