Warszawiacy! Rozpoczynamy kampanię promującą inicjatywy, które są przejawem potrzeby solidaryzowania się w tak trudnym dla nas wszystkich momencie. Serdecznie zachęcamy do dzielenia się relacjami z Waszych działań.

W związku z trwającą pandemią COVID-19 zależy nam na pokazywaniu działań mieszkańców Warszawy, którzy angażują się w pomoc osobom najbardziej potrzebującym, solidaryzują się z personelem medycznym, służbami bezpieczeństwa – będącymi na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

Jeśli:

  • angażujesz się w pomoc potrzebującym, 
  • szyjesz maseczki ochronne dla personelu medycznego,
  • wspierasz sąsiadów w robieniu zakupów, realizowaniu recept,
  • dostarczasz posiłki seniorom,
  • wspierasz dzieci w nauce online,
  • działasz w jakiś inny sposób wspierając osoby dotknięte skutkami pandemii 

    ...napisz do nas i zainspiruj innych do działania!

Zachęcamy do przesyłania krótkich filmów i zdjęć, które opublikujemy na Instagram'ie ochotnicy_warszawscy.

Kopia Dodaj trochę treści 35

Nagrania można tworzyć korzystając z telefonów komórkowych. Prosimy zwróć uwagę na format obrazu (nagrywanie w pionie) i maksymalny czas trwania nagrania (1 minuta). W filmach można odpowiedzieć na któreś z poniższych pytań lub opowiedzieć własnymi słowami o doświadczeniu, jakie wiąże się z pomaganiem w dobie pandemii. 

- Na czym polega Twoje zadanie? Komu pomagasz?
- Dlaczego zaangażowałaś/eś się w pomoc?
- Jakie korzyści czerpiesz z działania na rzecz innych?
- Co do tej pory sprawiło Ci największą satysfakcję?
- Jakie emocje towarzyszą Ci podczas współpracy?

Materiały prosimy przesyłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dodając w treści krótki opis działania oraz poniższą zgodę na wykorzystanie wizerunku:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego wizerunku w mediach społecznościowych administrowanych przez Urząd m.st. Warszawy w celu promocji idei wolontariatu. Oświadczam, że przesyłane materiały nie naruszają praw osób trzecich oraz zobowiązuję się zaspokoić wszelkie roszczenia, które zostaną skierowane z tego tytułu pod adresem administratora.


Szukasz inspiracji do działania? Znajdź nas na Instragam'ie.