Lubisz działać i pomagać innym? Chcesz dzielić się swoim czasem? A może wcześniej nie miałeś czasu włączyć się w jakieś działania? 

pomgam z domu

Stan epidemii to trudny czas dla wszystkich. Kwarantanna z nią związana pokrzyżowała plany wielu z nas. Większość placówek, miejsc kultury czy spotkań pozostaje zamknięta, a wiele osób zdecydowało się nie wychodzić z domu, jeśli mają taką możliwość. Wszyscy mierzą się z koniecznością przystosowania do nowej sytuacji. Pojawia się wiele nowych inicjatyw z tym związanych, jedną z nich jest akcja „Pomagam z domu!”. Bo żeby robić coś dobrego dla innych, niekoniecznie musimy wychodzić z własnych czterech ścian!

pomgam z domu2

Część działań możemy podejmować całkowicie zdalnie. Akcja „Pomagam z domu!” opiera się na wydarzeniu stworzonym na facebook’u przez Fundację Dobra Sieć. Na wydarzeniu codziennie publikowany jest co najmniej jeden sposób na wsparcie z domu, np. „Podaj dalej materiały edukacyjne”. Gdy któryś sposób pomocy nam się spodoba, zapoznajemy się z nim, podajemy dalej i działamy! Jeżeli sami mamy pomysły jak wspierać innych (całkowicie lub częściowo zdalnie), to jest to też dobra przestrzeń do podzielenia się swoimi sposobami.

Czas spędzony w domu też może być pożyteczny! Pamiętaj #zostańwdomu i oznacz się #pomagamzdomu.


Chcesz zaangażować się w e-wolontariat? Sprawdź oferty dostępne na naszym portalu!