W 2019 roku z oferty bezpłatnych szkoleń skorzystało prawie 200 wolontariuszy i wolontariuszek z ponad 55 stołecznych organizacji pozarządowych i instytucji. Przeprowadziliśmy łącznie 16 szkoleń i warsztatów. Szkoliliśmy wolontariuszy z takich zagadnień jak: zarządanie sobą w czasie, umiejętności liderskie, pierwsza pomoc, animacja dzieci i młodzieży, wystąpienia publiczne, praca w grupie czy podstawy zarządzania projektami. Zanim w tym roku ruszymy z kolejną edycją, chcemy się zapytać Was - wolontariuszy i wolontariuszki warszawskich organizacji pozarządowych i instytucji, z jakich tematów szkoleń chcielibyście skorzystać w 2020 roku.

Już czwarty rok prowadzimy szkolenia, dzięki którym wzmacniane są różne kompetencje stołecznych wolontariuszy. Stworzyliśmy przestrzeń, w której osoby współpracujące na co dzień z warszawskimi organizacjami i instytucjami mogą nie tylko wspólnie się szkolić, lecz także spotkać się w różnorodnym gronie i wymienić doświadczeniami związanymi ze specyfiką ich wolontariatu. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i nowe umiejętności pomogą wolontariuszom w codziennej pracy i będą wzmocnieniem w realizacji wolontariackich aktywności.

Na początku czwartej edycji chcemy wsłuchać się w Wasze głosy, aby jeszcze lepiej dopasować miejską ofertę szkoleniową do potrzeb uczestników. Jakie tematy zrealizujemy? To zależy od Was!

Chcesz poznać tajniki debaty oksfordzkiej, wzmocnić swoją asertywność albo wprawić się w technikach twórczego myślenia? Jako wolontariusz chcesz się dowiedzieć jak pracować z osobami z autyzmem lub jak robić audiodeksrypcję? A może myślisz o jakimś innym obszarze, który z Twojego punktu widzenia może przydać się warszawskim wolontariuszom? Daj nam znać i wskaż w ankiecie tematy warsztatów, w których chcesz wziąć udział w tym roku. Twoja odpowiedzi pomogą nam w planowaniu tej edycji szkoleń.


Badanie potrzeb: oferta szkoleniowa dla wolontariuszy z obszaru opiekuńczo-leczniczego. Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj. 

Badanie potrzeb: oferta szkoleniowa dla wolontariuszy w Warszawie w 2020. Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj.

Wypełnienie jednej ankiety zajmie Ci mniej niż 1 minutę. Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.


Na podstawie Waszych głosów wybierzemy te tematy, które przeniesiemy w 2020 roku na salę szkoleniową. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 8 marca.

Pierwsze szkolenia czwartej edycji odbędą się w marcu 2020 roku. Informacje o bieżących szkoleniach będą dostępne w zakładce "Wydarzenia i szkolenia".

 

Szkolenia realizowane są przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działań „Miejska oferta szkoleniowo-edukacyjna dla wolontariuszek i wolontariuszy pomocowych w Warszawie 2020” i "Miejska oferta szkoleniowo-edukacyjna dla wolontariuszek i wolontariuszy w Warszawie 2020" i są częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.