Wolontariacki Piknik Międzypokoleniowy w Domu Kultury "Wygoda"

W 2019 roku w dzielnicy Rembertów powstało partnerstwo na rzecz rozwoju wolontariatu. Dom Kultury Wygoda oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy wspólnie zorganizowały Miedzypokoleniowy Piknik, w którym udział wzięli młodzieżowi wolontariusze z domu kultury oraz podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Projekt zaczął się od warsztatów 20.09. na których seniorzy wspólnie z wolontariuszami pracowali nad  wspólnym logo wolontariatu DK Wygoda i OPS-u .Spotkanie było bardzo owocne i wymyślone logo trafiło na  sitodruk. 24.09 na terenie DK Wygoda  odbył się  piknik, którego kołem napędowym byli nasi cudowni seniorzy z OPS Rembertów i pracowici wolontariusze z Domu Kultury Wygoda.Piknik był wspaniałą okazją do integracji, wspólnej zabawy, ale także do stworzenia czegoś wyjątkowego przez osoby reprezentujące różne pokolenia.

Centralny punkt eventu stanowiła dużych rozmiarów mapa  (3x3metry), na której odrysowane były kontury naszej dzielnicy- Rembertowa. Z chwilą przybycia   uczestników pikniku mapa  zaczęła zapełniać się fotografiami. Były to oczywiście zdjęcia Rembertowa z różnych okresów. I tak obok nieistniejącej już Willi Granzowa zawisło zdjęcie nowoczesnego skate parku, obok czarno-białej fotografii przedstawiającej stację kolejową sprzed 50 lat przyklejono symbol dzisiejszej komunikacji, kolejkę SKM.

 

70510540 922897978089165 5483948826333020160 n 20190924 171804

Tworzenie mapy było okazją do wspomnień ,do przytaczania wielu ciekawych anegdot z historii Rembertowa . Młodzi mieszkańcy z ciekawością wsłuchiwali się  w opowieści starszych mieszkańców naszej dzielnicy. Był to wyjątkowy piknik i pozostanie po nim wyjątkowa pamiątka wspólna międzypokoleniowa mapa Rembertowa!  Mapa będzie wisiała w  Sali widowiskowej  naszej placówki i będzie ją można nadal uzupełniać w ciekawe fotografie. Równolegle z tworzeniem mapy , powstawały torby z sitodrukowym logo ,które zostało wspólnie wypracowane przez seniorów z OPSu i naszych wolontariuszy. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku na świeżym powietrzu. Uczestnicy pikniku własnoręcznie nanosili za pomocą sitodruku logo wolontariatu na torby ,które otrzymali na pamiątkę wraz z kubeczkami. Współpraca młodzieży z seniorami układała się fantastycznie ,więc warto powtarzać takie pikniki.       

20190924 170044 20190924 174248

 

W 2019 roku powstały cztery partnerstwa na rzecz rozwoju wolontariatu w Warszawie:

1. Mokotów: Centrum Łowicka, Dom Kultury KADRDom Kultury DorożkarniaSłużewski Dom Kultury, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy 

2. Rembertów: Dom Kultury WygodaOśrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

3. Bemowo: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

4. Wawer: Wawerskie Centrum KulturyBiblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer m.st. Warszawy  

Wszystkim instytucjom gratulujemy realizacji wspólnych projektów!


 Działanie zostało sfinansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu "Ochotnicy warszawscy".