Wiadomo już którzy z organizatorów wolontariatu zamieszczających ogłoszenia na www.ochotnicy.waw.pl w ostatnim kwartale tego roku zostali wyróżnieni w konkursie „Pokaż się z dobrej strony”!

Celem konkursu "Pokaż się z dobrej strony" jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy. Konkurs, który jest realizowany już trzeci rok, ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem organizacji pracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnych działań.

Wśród tegorocznych laureatów konkursu znaleźli się dotychczas: Przystanek Książka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Fundacji Cinemania, Fundacji Maraton Warszawski, Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Wolskie Centrum Kultury, Alivia – Fundacja OnkologicznaStowarzyszenie WIOSNA, MFF Watch Docs Polska, Fundacja DUCH - Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii.

 Do grona wyróżnionych dołączyła właśnie ostatnia trójka laureatów:

Wszystkie wyróżnione oferty zawierały ciekawy opis projektu, staranny spis wymagań wobec wolontariuszy, ramy czasowe działań oraz zakres zadań.


Oferta: Wspólnie tworzymy zielnik

Wspólnie tworzymy zielnik

Dom Pomocy Społecznej „Syrena” zaproponował niebanalny wolontariat dla miłośników przyrody, pozwalający połączyć realizację pasji i zainteresowań zarówno wolontariusza jak i beneficjentów Domu Pomocy Społecznej. 


Oferta: Wolontariat w zespole administracyjno-księgowym

Wolontariat w zespole administracyjno księgowym

Fundacja Pracownia Nauki i Przygody proponuje wolontariat ekspercki, który pozwala poznać działania organizacji pozarządowej od kuchni i pozyskać kompetencje z zakresu administracji oraz organizacji działań NGO. 


Oferta: Działaj z Fundacją Avalon w ramach Avalon Active!

Działaj z Fundacją Avalon w ramach Avalon Active

Fundacja Avalon – Program Avalon Active to ciekawa oferta dla wolontariuszy (również niepełnoletnich) lubiących ruch. Dodatkowo ogłoszenie jasno określa profil wolontariusza, który odnajdzie się w określonych zadaniach. Ochotnicy mogą również liczyć na wsparcie Fundacji w rozwoju określonych kompetencji.


Wyróżnionym gratulujemy i serdecznie zapraszamy na finał konkursu „Pokaż się z dobrej strony”, który odbędzie się już 12 grudnia na Dniu Koordynatora Wolontariatu, kiedy to wręczymy wyróżnienia i ogłosimy zwycięzców tegorocznej edycji.