Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania

Dnia Koordynatora Wolontariatu 2019!

Zaproszenie Dzien koordynatora RGB

Grudzień to tradycyjnie czas podsumowań, świętowania i planowania kolejnych działań. I my ponownie zachęcamy do spotkania i dzielenia się tegorocznymi sukcesami w gronie organizatorów i koordynatorów wolontariatu. Podczas Dnia Koordynatora Wolontariatu 2019 na gości czekają:

Debata „Co sprawia, że wolontariat staje się narzędziem rozwoju?”, w której udział wezmą:

  • Katarzyna Osior – Szot – koordynatorka wolontariatu w Centrum Myśli Jana Pawła II - Instytucji Kultury m. st. Warszawy; mentorka stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II; prowadzi projekty społeczne tj. Inkubator Miłosierdzia; laureatka II miejsca w Konkursie „Koordynator Wolontariatu Roku 2018”;
  • Agnieszka Krajnik – koordynatorka „Tak! Pomagam” - projektu wolontariatu pracowniczego i koordynatorka ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska; ekspert w zarządzaniu projektami z zakresu CSR, współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Aktywna wolontariuszka także prywatnie
  • Olga Hilik – koordynatorka Centrum Wolontariatu w Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej. W ramach swojej pracy współpracuje z wolontariuszami i uchodźcami i wraz z nimi realizuje projekty skierowane do seniorów i dzieci- głównie cudzoziemskich.

Prezentacje:

Finałem wydarzenia będzie ogłoszenie zwycięzców dwóch konkursów:

Finał konkursu "Pokaż się z dobrej strony"

Poznamy trójkę organizatorów wolontariatu, których oferty rekrutacyjne dla wolontariuszy zamieszczone w 2019 roku na Miejskim Portalu Wolontariatu w najwyższym stopniu zasłużyły na miano wzorowych i otrzymają specjalną nagrodę! Celem konkursu „Pokaż się z dobrej strony” jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy. Konkurs ma uświadomić osobom odpowiedzialnym za współpracę z wolontariuszami, jak ważnym elementem jest efektywna rekrutacja ochotników. 

Finał konkursu „Koordynator wolontariatu roku 2019"

Podczas wydarzenia wręczone zostaną wyróżnienia dla koordynatorów, których kandydatury zgłosili współpracownicy i zespoły wolontariuszy ze stołecznych instytucji i organizacji pozarządowych. Celem konkursu jest promocja wolontariatu oraz docenienie roli organizatorów wolontariatu – koordynatorów, którzy na co dzień pracują z wolontariuszami, kierują ich pracą, wspierają, pomagają dokonywać właściwych wyborów w podejmowaniu aktywności wolontariackiej, oraz mają nieoceniony wkład w działania organizacji, w której prowadzą wolontariat.

Wydarzenie poprowadzi Paweł Oksanowicz – dziennikarz zajmujący się tematyką społeczno-ekonomiczną, moderator licznych debat i konferencji związanych ze zrównoważonym rozwojem, aktywnością społeczną.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Kiedy: 12 grudnia 2019 r. w godz. 12.00-15:30

Gdzie: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ul. M. Anielewicza 6 Warszawa


Wyświetl większą mapę

Organizator: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, tel. 22 635 27 73, 514 777 399 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy!

Osoby zainteresowane uczestnictwem, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl) 


AGENDA

12:00  rejestracja, serwis kawowy, rozmowy kuluarowe 
12:30 powitanie
Agnieszka Lissowska – Lewkowicz – prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu
Marta Dermańska – kierownik projektu „Ochotnicy warszawscy”, Urząd m.st. Warszawy
12:45 prezentacja: „Koordynator, czyli kto? – profil kompetencyjny koordynatora wolontariatu” – Joanna Garsztka – koordynatorka wolontariatu w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
13:00 debata: „Co sprawia, że wolontariat staje się narzędziem rozwoju?”
Katarzyna Osior – Szot – koordynatorka wolontariatu w Centrum Myśli Jana Pawła II Instytucji Kultury m. st. Warszawy
Agnieszka Krajnik – koordynatorka „Tak! Pomagam” projektu wolontariatu pracowniczego firmy Provident
Olga Hilik – koordynatorka Centrum Wolontariatu w Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej
14:00 prezentacja: „Gra do oceny kompetencji nabywanych przez udział w wolontariacie – nowe narzędzie do podsumowania współpracy” – Zespół projektu „Ochotnicy warszawscy”
14:10 Finał Konkursu "Pokaż sie z dobrej strony" 
14:30 Finał Konkursu "Koordynator Wolontariatu 2019"
14:50 Wspólne zdjęcie
15:00 Lunch i rozmowy kuluarowe

 


Wydarzenie jest realizowane przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.