Celem konkursu "Pokaż się z dobrej strony" jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy. Konkurs, który jest realizowany już trzeci rok, ma zwrócić uwagę u osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem organizacji pracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnych działań.

Jury konkursowe przeanalizowało oferty zamieszczone na portalu www.ochotnicy.waw.pl w okresie od lipca do września 2019 r. i może śmiało przyznać, że coraz trudniej zdecydować, które oferty wyróżnić, gdyż bardzo dobrych i wzorowych ogłoszeń przedstawianych jest z każdym miesiącem coraz więcej!

Wśród wiosennych laureatów konkursu znaleźli się: Przystanek Książka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Fundacji Cinemania oraz Fundacji Maraton Warszawski. W kolejnym kwartale wyróżnienia otrzymali: Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Wolskie Centrum Kultury, a także Alivia – Fundacja OnkologicznaWolskie Centrum Kultury, a także Alivia – Fundacja Onkologiczna

A oto i laureaci ostatniego kwartału 2019 r. 

Wszystkie wyróżnione oferty zawierały ciekawy opis projektu, staranny spis wymagań wobec wolontariuszy, ramy czasowe działań oraz zakres zadań. 


Oferta: Akademia Przyszłości

Akademia przyszłości

Stowarzyszenie WIOSNA wszechstronny rozwój wolontariuszy uczyniło jednym z celów programu Akademia Przyszłości. Oferta zawiera opis umiejętności jakie będą rozwijane poprzez zaangażowanych we współpracę ochotników oraz zakłada opiekę tutora.


Oferta: Zostań wolontariuszem/wolontariuszką 19. edycji MFF WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie!

watch docs

Ogłoszenie MFF Watch Docs Polska (Organizatorzy: Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski) wyróżnia się opisem zadań sformułowanym w pomocny sposób, niejako z perspektywy potrzeb i mocnych stron ochotników, co pomaga z sukcesem dobrać wolontariat dla siebie. Organizatorzy zaproponowali w ofercie różnorodne zajęcia dla osób o różnych możliwościach i potrzebach. Ogłoszenie zostało napisane otwartym, przystępnym językiem.


 Oferta: zostań wolontariuszem w Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii

DUCH

Fundacja DUCH w swoim ogłoszeniu starannie opisuje zadania, które realizuje w projekcie, ale przede wszystkim chce z wolontariuszami dzielić się swoją misją i do tego również zaprasza wolontariuszy, także niepełnoletnich. Mogą oni liczyć na wsparcie w formie szkoleń motywacyjnych i wspólne poszukanie zadań dostosowanych do możliwości czasowych.


Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy na Dzień Koordynatora Wolontriatu w dniu 12 grudnia 2019 r. o godzinie 12:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Podczas wydarzenia poznamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu!
Więcej szczegółów o Dniu Koordynatora Wolontariatu już niedlugo w dziale aktualności.


Szukasz wskazówek jak przygotować dobrą ofertę rekrutacyjną dla wolontariuszy? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji, poradnictwa czy infolinii albo przyjdź na szkolenia dedykowane warszawskim organizatorom wolonariatu!

 

Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.