Koordynatorzy wolontariatu myślą wielopłaszczyznowo i wychodzą naprzeciw potrzebom wielu osób. Są łącznikiem między instytucją, a ochotnikami, tworzą bezpieczne warunki współpracy, motywują, wspierają, szkolą, odpowiadają na tysiące pytań, wątpliwości. Sami często też są wolontariuszami.

W odpowiedzi na potrzebę stworzenia przestrzeni do rozmowy o swoich doświadczeniach, serdecznie zapraszamy wszystkich koordynatorów wolontariatu, którzy działają w obszarze opiekuńczo-leczniczym do udziału w superwizji grupowej!


Plakat informujący o wydarzeniu


Superwizje to spotkania z doświadczonym psychoterapeutą. Jest to bezpieczna przestrzeń, w której można przyjrzeć się własnemu doświadczeniu w pracy z wolontariuszami, swobodnie porozmawiać o swoim zaangażowaniu w pracę i pojawiających się trudnościach. Można także pracować nad umiejętnością rozwiązywania konfliktów i sytuacji kryzysowych.

Udział w superwizjach pozwala na wymianę doświadczeń, przeciwdziała spadkowi motywacji, poczuciu wypalenia oraz poszerza świadomość, dzięki której możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy wspieraniem innych, a dbaniem o własne potrzeby i granice.


Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2019 r. w godz. 9.30-12.30 w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, przy ul. Nowolipie 25 B. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Formularz zgłoszeniowy: https://wspierajdobrze.typeform.com/to/ma86CI

Zgłoszenia przyjmuje Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie". Klikając w link "formularz zgłoszeniowy" opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.


W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką programu: Katarzyna Sztarbała Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 22 838-34-96 wew. 44.


Regulamin programu dla wolontariuszy placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych „Wspieraj dobrze”.


Wspieraj dobrze – Program szkoleń dedykowany wolontariuszom placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych jest realizowany przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków m.st. Warszawy.


 Interesują Cię inne wydarzenia dla ochotników i organizatorów wolontariatu? 

Więcej informacji na temat bezpłatnych superwizji, szkoleń, spotkań dla wolontariuszy i organizatorów - znajdziesz w kalendarzu.