Wolontariackie „Randewu” - poznaj i zaangażuj w wolontariat opiekuńczo-leczniczy!

W piątek 27 września w godz. 17:00-21:00 zapraszamy na wyjątkowy wieczór w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”. Wolontariackie „Randewu” to wydarzenie w trakcie którego będzie można potańczyć, nauczyć się nowych kroków lindy hop i charlestona, a także dowiedzieć się więcej na temat wolontariatu w obszarze opiekuńczo-leczniczym w Warszawie.

70389553 2613540958667739 4279900220013150208 o

W luźnej atmosferze tzw. „szybkich randek”, czyli kilkuminutowych rozmów przy stoliku, będzie można porozmawiać z przedstawicielami różnych instytucji i organizacji, którzy wspierają osoby chore, z niepełnosprawnością lub narazone na marinalizację. 

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać o wolontariacie w Warszawie z przedstawicielami Miejskiego Portalu Wolontariatu - www.ochotnicy.waw.pl, Punktu Wolontariatu Senioralnego CAM Nowolipie i Miejsc Aktywności Lokalnej. Przy stolikach pojawią się także przedstawiciele Fundacji Onkologicznej Hospicjum Św. Krzysztofa, grupy SOS Mieszkańcy Wawra rodzicom z Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacji Avalon organizującej wolontariat podczas Pol’n’Rock Festival, Fundacji Ronalda McDonalda, Domu Pomocy Społecznej „Leśny” i programu Zaloguj i Pomagaj.

Po części zapoznawczej do tańca porwie nas zespół The Warsaw Dixilanders, który zagra standardy jazzowe oraz przeróbki polskich utworów z okresu przedwojennego i powojennego. Żeby rozruszać imprezę odbędzie się lekcja podstawowych kroków lindy hop, authentic jazz i charlestona, przewidziany też jest mały poczęstunek.

Kiedy: 27 września 2019 r. w godz. 17:00-21:00

Gdzie: Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” przy ul. Nowolipie 25B w Warszawie


Wyświetl większą mapę

Wstęp bezpłatny. Mile widziany tematyczny strój! 


Wydarzenie jest częścią Warszawskich Dni Seniora 2019 oraz programu dla wolontariuszy placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych „WSPIERAJ DOBRZE”. Program realizowany jest w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej i jest częścią miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.