Serdecznie zapraszamy wszystkich koordynatorów wolontariatu działających w Warszawie, a szczególnie samych wolontariuszy i organizacje/instytucje, w których działa wolontariat, do zgłaszania kandydatur w konkursie "Koordynator Wolontariatu 2019"!

Konkurs, który organizujemy w Warszawie już po raz trzeci, to wyjątkowa okazja, by w sposób szczególny docenić pracę koordynatorek i koordynatorów, którzy o wolontariacie myślą wielopłaszczyznowo i wychodzą naprzeciw potrzebom wielu osób. Możemy docenić ich codzienny trud i zaangażowanie, a także wsparcie jakie oferują ochotnikom. Teraz możemy pokazać jak ich praca i zaangażowanie jest ważne.

Czasami organizowanie wolontariatu to ich etatowa praca, a czasami koordynowanie zadań wolontariuszy, to ich dodatkowe zajęcie, niezależne od obowiązków służbowych. Koordynatorki i koordynatorzy przewodzą, organizują pracę, dbają o rozwój wolontariuszy. Ich praca to duży wkład w rozwój placówek na rzecz których działają ochotnicy. Możecie się o tym przekonać poznając laureatów konkursu z lat poprzednich:

W 2017 roku na podium stanęły Pani Anna Całusińska - Sinfonia Varsovia, Pani Iwona Miller z Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa oraz Pani Kalina Czwarnóg z Fundacja Ocalenie. W kolejnym roku decyzją komisji konkursowej, poza wskazaniem zdobywczyń I, II i III miejsca, wyróżnione zostały Pani Maria Kutna ze Szkoły Podstawowej nr 340, a także Pani Anna Kucharczyk z Dzielnicowej Rady Seniorów Dzielnicy Wesoła. W 2018 roku w konkursie zwyciężyły Pani Magdalena Piotrowska - Fundacja Ronalda McDonalda, Pani Katarzyna Osior – Szot z Centrum Myśli Jana Pawła II i Pani Magdalena Rębecka Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA w Oddziale Terenowym Warszawa Ochota.

28

Kto zwycięży w konkursie w 2019 roku? 


Jak zgłosić kandydatkę/kandydata w konkursie?

    1. Zapoznaj się z regulaminem konkursu.
    2. Pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy (zgłoszenia przyjmuje Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie)
    3. Do 17 listopada 2019 r. wyślij wypełniony formularz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl lub przynieś/wyślij do Biura Konkursu „Koordynator Wolontariatu” - Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu ul. Nowolipki 9b 00-151 Warszawa

Obserwuj stronę www.ochotnicy.waw.pl oraz www.facebook.pl/ochotnicywarszawscy aby poznać tegorocznych wyróżnionych! 

Finał konkursu i ogłoszenie laureatów nastąpi w Dniu Koordynatora Wolontariatu, który świętować będziemy 12 grudnia 2019 r.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 pod nr: (22) 635 27 73.


Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy