Zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie Warszawskie Spotkania z Wolontariatem! Tym razem tematem naszej rozmowy będzie "Koordynator wolontariatu liderem zmiany w organizacji".

Czasem bywa tak, że wolontariat jest częścią instytucji zaplanowaną od początku jej istnienia. Tworząc nowe projekty, w które angażujemy wolontariuszy mamy szansę na wprowadzenie czegoś nowego, czegoś co do tej pory się nie zadziało. Czasem jest też tak, że wolontariat organizujemy w instytucji działającej od dawna. Wiąże się to z istotnymi zmianami funkcjonowaniu zespołu, a nie rzadko - z nowymi zasadami jakie muszą być wprowadzone w organizacji. Koordynator jako lider zespołu będący niejako łącznikiem między innymi zespołami np. pracowników czy beneficjentów może więc bezpośredni wpływ na to jaką zmiana będzie miała twarz.

  • Co nowego przynoszą ze sobą wolontariusze?
  • Jaki mamy wpływ jako koordynatorzy na działania organizacji?
  • Jak się komunikować wprowadzając zmiany, by osiągać cele?
  • Co możemy zrobić, by zmiana była zmianą na lepsze?
  • Jak wspierać wolontariuszy?
  • Jak pozyskiwać sojuszników?

Przy filiżance dobrej kawy poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania, które zrodzą się w trakcie spotkania, a pomoże nam w tym prowadząca spotkanie Anna Żelazowska - Kosiorek - trenerka i edukatorka, która wspiera różne środowiska w planowaniu i wdrażaniu zmian, koordynatorka projektów w Fundacji Robinson Crusoe, zaangażowana lokalnie w rozwój wspólnoty Zielonego Ursynowa.

Spotkanie „Koordynator wolontariatu liderem zmiany w organizacji” odbędzie się 17 września 2019 o godzinie 10.00, a gościny udzieli nam Klubokawiarnia Cafe Po Woli przy ul. Smoczej 3.


Wyświetl większą mapę

Spotkanie jest bezpłatne. Obowiązują zapisy! Zapisy prowadzi Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu. Kliknij, aby się zapisać. Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl.


Spotkanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.