Akademia Liderów Wolontariatu to program szkoleniowo-grantowy, którym wspieramy realizację autorskich pomysłów wolontariuszek i wolontariuszy z Warszawy. Każdemu zespołowi ochotników, który chce przekuć swój pomysł na inicjatywę społeczną w rzeczywistość, i który zgłosi się do Akademii, zaoferujemy szkolenie, wsparcie mentora, a także grant finansowy. W tej edycji szukamy czterech wyjątkowych grup, którym pomożemy stać się liderami i liderkami wolontariatu! ALW prowadzi Fundacja Szkoła Liderów. Rekrutacja zespołów trwa do 15 września br.

72

Kogo szukamy?
Trzyosobowych zespołów wolontariuszy, którzy mają pomysł na działanie i chcą go wspólnie zrealizować. Nie musicie być wolontariuszami jednej organizacji lub instytucji.
Wiek: minimum 16 lat, górnej granicy nie ma.

Co będzie się działo?
Zaczynamy od dwudniowego szkolenia (28 i 29 września), na którym uczestnicy nauczą się podstaw pracy metodą projektu oraz pracy w zespole. Dodatkowo opowiemy podczas szkoleń o roli lidera i przedstawimy mentorów – opiekunów grup, którzy będą wspierali wolontariuszy w przekuwaniu pomysłów w rzeczywistość. Każda z grup dostanie także dofinansowanie w wysokości do 1500 zł na realizację swoich planów.

Co możecie zrobić?
Zastanawiasz się co możesz zrobić w ramach ALW? Możliwości jest naprawdę wiele! Uczestnicy poprzednich edycji przygotowali:

2


Harmonogram IV edycji Akademii Liderów Wolontariatu 

28 i 29 września dwudniowe szkolenie 
30 października dwugodzinne spotkanie śródprojektowe
10 grudnia spotkanie podsumowujące
Udział w szkoleniach i spotkaniach jest obowiązkowy i jest wymagany do uzyskania dofinansowania.

Jak się zgłosić?

  1. Pobierzcie formularz zgłoszeniowy: POBIERZ FORMULARZ
  2. Wypełnijcie formularz (uzupełniając dane dotyczące każdej z osób z grupy). Jedna grupa wypełnia jeden formularz. 
  3. Uzupełniony dokument prześlijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9 8


W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką ALW - Anetą Birnbaum Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Akademia Liderów Wolontariatu jest realizowana przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i jest częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.