Stowarzyszenie HochDrei we współpracy z Fundacją BEZLIK serdecznie zaprasza dziewczyny w wieku od 13 do 17 lat na polsko-niemieckie spotkanie, które odbędzie się od 13 do 20 października 2019 roku w Poczdamie. 

Solidarność i girlpower – w trakcie tego spotkania uczestniczki będą zajmować się wolontariatem i współodpowiedzialnością.

Co oznacza zaangażowanie społeczne i służba wolontariacka? Na czym polega i gdzie można ją odbyć? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, dziewczęta spotkają się z ludźmi i przedstawicielami organizacji, którzy angażują się na rzecz pracy społecznej i wolonariatu. Poza tym przygotują i przeprowadzą wspólną akcję w Poczdamie. To spotkanie jest dla nich dobrą okazją, aby przekonać się, gdzie leżą ich mocne strony i zainteresowania. W programie znajdują się też wspólne wycieczki po Poczdamie i okolicy.

GRUPA DOCELOWA

Dziewczęta z Polski i Niemiec pomiędzy 13. a 17. rokiem życia.

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Spotkanie odbędzie się w Poczdamie w ośrodku kształceniowym dla dzieci i młodzieży Hochlland. Koszt uczestnictwa wynosi 440 złotych. Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, koszty programu, opiekę pedagogiczną oraz bilety na komunikację miejską w Berlinie i Poczdamie. W szczególnych wypadkach możliwa jest zniżka. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana.

DALSZE INFORMACJE ORAZ ZGŁOSZENIE

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do 7 października 2019 roku.

Dalsze informacje można znaleźć pod adresem: https://hochdrei.org/index.php?article_id=38&clang=1&seminar_id=317

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

logo pnwm pion CMYK

Źródło: https://www.pnwm.org/