Angażujesz się w wolontariat w organizacji lub placówce opiekuńczo-leczniczej? Czy pomagając innym pamiętasz również o sobie? O swoich potrzebach i granicach? Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach superwizyjnych dla wolontariuszy! 

Superwizje to grupowe lub indywidualne spotkania z doświadczonym psychoterapeutą. Jest to bezpieczna przestrzeń, w której wolontariusze mogą przyjrzeć się własnemu doświadczeniu w pracy z podopiecznymi, swobodnie porozmawiać o swoim zaangażowaniu i trudnościach. Mogą także pracować nad umiejętnością rozwiązywania konfliktów i sytuacji kryzysowych.

Pracując jako wolontariusz z osobami w trudnej sytuacji (zdrowotnej, życiowej, związanej z niepełnosprawnością czy przewlekłą choroba danej osoby) pojawiają się różne emocje – zarówno te pozytywne, które dodają nam skrzydeł i motywują do działania, ale też te nieprzyjemne i smutne. Często nie ma czasu, żeby o tym porozmawiać, poradzić się, czy przyjrzeć się relacji z osobą, którą się opiekujemy.

Udział w superwizjach pozwala na wymianę doświadczeń, przeciwdziała spadkowi motywacji, poczuciu wypalenia oraz poszerza świadomość, dzięki której możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy wspieraniem innych, a dbaniem o własne potrzeby i granice.


superwizje ogólne


Najbliższe terminy superwizji grupowych:

Czwartki: 21.11, 12.12 w godz. 17:00-20:00
Soboty: 30.11, 14.12 w godz. 10:00-13:00

Superwizje dla koordynatorów wolontariatu: 4.11 w godz. 9:30-12:30

Termin superwizji indywidualnych jest każdorazowo ustalany z wolontariuszem.


Miejsce:

Wszystkie superwizje odbywają się w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" przy ul. Nowolipie 25B.


Wyświetl większą mapę


Prowadzenie superwizji:

Renata Pijarowska - Dr psychologii, mgr profilaktyki społecznej i resocjalizacji, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo–behawioralna, terapeutka rodzinna, trenerka i superwizorka umiejętności psychospołecznych, interwentka kryzysowa, coach.

Katarzyna Bielecka - Pedagog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, psychoterapeutka indywidualna i rodzinna, trenerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji UW.


Udział w superwizji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Zgłoszenia przyjmuje Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie". Klikając w link "formularz zgłoszeniowy" opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl


Regulamin programu dla wolontariuszy organizacji i placówek opiekuńczo-leczniczych "Wspieraj Dobrze" - dotępny tutaj


W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką programu: Katarzyna Sztarbała Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 22 838-34-96 wew. 44.


Wspieraj dobrze – Program dla wolontariuszy placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych jest realizowany przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków m.st. Warszawy.


 

Interesują Cię inne wydarzenia dla ochotników i organizatorów wolontariatu? 

Więcej informacji na temat bezpłatnych szkoleń, spotkań dla wolontariuszy i organizatorów - znajdziesz w kalendarzu