Wyróżnienia w konkursie „Pokaż się z dobrej strony” dla organizacji i instytucji, które zamieściły oferty na Miejskim Portalu Wolontariatu w drugim kwartale tego roku zostały przyznane! Celem konkursu jest promowanie bardzo dobrych ofert kierowanych do wolontariuszy. Ma zwrócić uwagę osób odpowiedzialnych za współpracę z wolontariuszami jak ważnym elementem współpracy z ochotnikami jest ich skuteczna rekrutacja, a dobrze przygotowana oferta to pierwszy krok do owocnej współpracy.

Nie sposób nie zauważyć, że publikowane na www.ochotnicy.waw.pl oferty są konstruowane w sposób coraz bardziej profesjonalny, precyzyjny i zwracający uwagę, jednym słowem są coraz lepsze! Z każdym kolejnym miesiącem wybór lauretów w konkursie staje się trudniejszy, a jednocześnie - coraz ciekawszy. W pierwszym kwartale tego roku wyróżniliśmy ofertodawców z Przystanku Książka Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Fundacji Cinemania oraz Fundacji Maraton Warszawski. Zobacz wyróznione oferty tutaj

Kolejny kwartał, to czas lata, a w nim jury konkursowe wybrało trzech kolejnych laureatów:

Wszystkie wyróżnione oferty zawierały interesujący opis projektu, staranny spis wymagań wobec wolontariuszy, precyzyjne ramy czasowe działań, konkretny charakter zadań oraz profil idealnego kandydata. Co ważne, wszystkie trzy oferty są dostępne również dla osób niepełnoletnich. Zobaczcie sami!


Oferta: Zagraj z królem!

Zagraj z królem Oferty

Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie stworzyło miejsce dla wolontariatu przy bardzo ciekawym, rozwijającym zainteresowania projekcie. Tu na szczególną uwagę zasługują benefity proponowane wolontariuszom, mogące mieć duży wpływ na integrację wolontariuszy z zespołem i instytucją, która dzieli się bogatymi zasobami edukacyjnymi.


Oferta: Piękni jak z obrazka. Pozuj, maluj, działaj! - wolontariat w Otwartej Pracowni

Piękni jak z obrazka. Pozuj maluj działaj wolontariat w Otwartej Pracowni Ochotnicy Warszawscy

Oferta Wolskiego Centrum Kultury, to również bardzo ciekawy projekt rozwijający pasje. Zaproponowano różnorodne zajęcia dla osób o różnych możliwościach i potrzebach. Ogłoszenie jest napisane otwartym, przystępnym językiem. Ofertodawca również zadbał o to, by wolontariat był obopólną korzyścią. Zaproponowano ciekawy pakiet świadczeń dla ochotników mogących poszerzać swoje umiejętności.


Oferta: Tajemniczy Pacjent w projekcie Kolejkoskop

Tajemniczy Pacjent w projekcie Kolejkoskop Oferty

Ogłoszenie Fundacji Alivia zasługuje na uwagę ze względu na pracę zdalną, jest to dobra propozycja dla tych, którzy chcieliby się zaangażować w działania wolontariackie, ale z różnych przyczyn nie mogą wychodzić z domu, lub nie mogą angażować się w stałych godzinach.


Wyróżnionym serdecznie gratulujemy! 

Wyróżnione oferty zakwalifikowały się do finału tegorocznej edycji konkursu. Skład finalistów uzupełniony zostanie o wybrane oferty z jesiennego głosowania. Finał edycji 2019 nastąpi w grudniu br. podczas Dnia Koordynatora Wolontariatu.

Konkurs trwa w okresie od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 17 listopada 2019.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 pod nr. telefonu: (22) 635 27 73. Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.


Szukasz wskazówek jak przygotować dobrą ofertę rekrutacyjną dla wolontariuszy? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji, poradnictwa czy infolinii albo przyjdź na szkolenia dedykowane warszawskim organizatorom wolonariatu!


 

Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.