Zapraszamy do udziału w szkoleniu dla wolontariuszy, opiekunów oraz osób zainteresowanych rozpoczęciem współpracy z placówkami lub organizacjami opiekuńczo-leczniczymi na terenie Warszawy. Szkolenie "Humor w medycynie - czyli jak za pomocą humoru zmniejszyć strach, napięcie i lęki u swoich podopiecznych" odbędzie się w ramach programu dla wolontariuszy placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych „Wspieraj dobrze”.

  • Jesteś wolontariuszem placówki lub organizacji opiekuńczo-leczniczej? 
  • Działasz na korzyść chorych dzieci, seniorów lub osób z niepełnosprawnością lub osób przewlekle chorych? 
  • Chcesz dowiedzieć się czegoś na temat nowego podejścia do relacji z osobą, którą się opiekujesz?

Podczas szkolenia Klowni z Fundacji Czerwone Noski pokażą uczestnikom jak rozbawić naszych podopiecznych! Szkolenie odbędzie się już 13 sierpnia (wtorek) od godziny 17:00 do 20:00 w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" (ul. Nowolipie 25B). 

Podczas śmiechu pracuje 240 mięśni ciała, na buzi, szyi, karku, plecach, ramionach, a u dzieci także na brzuchu, rękach i nogach! Śmiech wzmacnia kości, ścięgna i więzadła, zwiększa zawartość tlenu i poszerza objętość płuc, wzmacnia serce i stabilizuje krążenie, poprawia ukrwienie. Wydzielające się dopamina i serotonina działają antydepresyjnie i przeciwbólowo.
Szkolenie „Humor w medycynie” to unikalna okazja by skorzystać z najlepszych doświadczeń Czerwonych Nosków i przenieść je do pomocy wolontariackiej w placówkach lub organizacjach opiekuńczo-leczniczych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia są przyjmowane przez formularz zgłoszeniowy.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorką programu:
Katarzyna Sztarbała Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel. +48 22 838-34-96 wew. 44.


Zobacz także ofertę szkoleń dla wolontariuszy w ramach miejskiego systemu szkoleń wolontariuszy.


Wspieraj dobrze – Program szkoleń dedykowany wolontariuszom placówek i organizacji opiekuńczo-leczniczych jest realizowany przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy” ze środków m.st. Warszawy.