Tylko w tym roku z oferty miejskiego systemu szkoleń skorzystało już 123 ochotników i ochotniczek z kilkudziesięciu warszawskich organizacji i instytucji. Przeprowadziliśmy 9 szkoleń z 9 różnych tematów. Zanim ruszymy z jesienną serią szkoleń, chcemy się zapytać Was - stołecznych wolontariuszy i wolontariuszki, z jakich tematów szkoleń chcielibyście jeszcze skorzystać w 2019 roku.

Już trzeci rok prowadzimy szkolenia, dzięki którym wzmacniane są rózne kompetencje stołecznych wolontariuszy. Stworzyliśmy przestrzeń, w której osoby współpracujące na co dzień z różnymi organizacjami i instytucjami mogą nie tylko wspólnie się szkolić, lecz także spotkać się w różnorodnym gronie i wymienić doświadczeniami związanymi ze specyfiką ich wolontariatu. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i nowe umiejętności pomogą wolontariuszom w codziennej pracy i będą wzmocnieniem w realizacji wolontariackich aktywności.

W połowie trzeciej edycji chcemy wsłuchać się w Wasze głosy, aby jeszcze lepiej dopasować miejską ofertę szkoleniową do potrzeb uczestników. W tym roku spotkaliśmy się na warsztatach z animacji dzieci i młodzieży, komunikacji interpersonalnej, storytellingu, promocji oraz umiejętności liderskich. Nie zabrakło także organizowanych przez Chorągiew Stołeczną ZHP kursów pierwszej pomocy i kursów wychowawców wypoczynku, które od samego początku cieszą się dużą popularnością. Jakie jeszcze tematy zrealizujemy? To zależy od Was!

Chcesz poznać tajniki myślenia wizualnego, dowiedzieć się jak wolontariat może pomóc Ci w byciu bardziej konkurencyjnym na rynku pracy albo podszkolić się w mentoringu oraz coachingu? A może myślisz o jakimś innym obszarze, który z Twojego punktu widzenia może przydać się warszawskim wolontariuszom?

Daj nam znać i wskaż w ankiecie tematy warsztatów, w których chcesz wziąć udział w tym roku. Twoja odpowiedzi pomogą nam w planowaniu trzeciej edycji szkoleń.

Aby wypełnić ankietę kliknij tutaj. Wypełnienie ankiety zajmie Ci mniej niż 1 minutę.

Kolejne szkolenia trzeciej edycji odbędą się w wrześniu 2019 roku, a zapisy na nie będą dostępne już od tego miesiąca.

 

Projektu realizowany jest przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i jest częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.