W miniony weekend grupa wolontariuszy-pracowników Urzędu m.st. Warszawy i wolontariuszy Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy zorganizowała "Majówkę na Botanicznej".

Wydarzenie odbyło się w siedzibie Hospicjum Domowego im. Cicely Saunders w Warszawie, które od ponad 25 lat niesie pomoc medyczną, psychologiczną i socjalną chorym u kresu ich życia. Wspiera bliskich, pomagając przejść trudną drogę choroby, a także żałoby. Wszystko po to, aby jego podopieczni mogli przeżyć ten czas godnie, bez cierpień, wśród najbliższych.

Ideą "Majówki na Botanicznej" było wsparcie dzieci i młodzieży, które w wyniku chorób straciły swoich bliskich. W tym celu wolontariusze przeprowadzili warsztaty tworzenia roślinnych kompozycji w szkle oraz wiele zabaw manualnych. Intagracyjnym punktem wydarzenia był vege grill pod chmurką, w ogrodzie Hospicjum, o który zadbały wolontariuszki Fundacji Kronenberga. Liczba uczestników przerosła oczekiwania organizatorów. Nie zabrakło licznych przyjaciół i sąsiadów Hospicjum, dzięki którym Majówka miała prawdziwie miedzypokoleniowy wymiar. 

Projekt bez tytułu 3

Projekt bez tytułu 1

Tak o wydarzeniu opowiadają same wolontariuszki i wolontariusze:

Było nas dużo, było radośnie, było smacznie i kolorowo. Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia ogrodów w szkle, zabawach manualnych, jak chociażby tworzenie gniotków, malowanie wacikiem czy origami. Był też plener z fotobudką oraz vege grill.

Projekt bez tytułu 5

Projekt bez tytułu

Wszystkie prace, które powstały podczas warsztatów, zachwycały nie tylko wolontariuszy ale i samych uczestników. Cel Majówki został osiągnięty. Każde dziecko wróciło do domu z własnoręcznie wykonaną kompozycją w szkle. Ich twarze były roześmiane i radosne. Był to cudowny widok. Pomimo zmęczenia i zmiennej pogody – tych kilka godzin wspólnej pracy, dało wszystkim dużo szczęścia, spełnienia i satysfakcji. 

Pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy sprawili, że ten dzień był tak wspaniały. Dziękujemy bardzo! 

ZDJĘCIA: Dorota Kaczmarek

#ochotnicypracownicy #citivolunteers 

Działanie zrealizowano w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Urzędu m.st. Warszawy.


Zainteresował Cię temat wolontariatu pracowniczego? 

Poznaj pozostałe inicjatywy wolontariuszy-pracowników Urzędu m.st. Warszawy. Szczegóły - 1. 2.