Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie oraz miasto stołeczne Warszawa w ramach projektu "Ochotnicy warszawscy" zapraszają warszawskie organizacje pozarządowe i instytucje miejskie uprawnione do korzystania ze świadczeń wolontariuszy do udziału w konkursie "Pokaż się z dobrej strony", którego celem jest promocja wolontariatu i zachęcanie do korzystania z pomocy wolontariuszy.

Bolączką wolontariatu, nie tylko w Polsce, jest zdecydowanie większa liczba ofert pomocy ze strony wolontariuszy, niż liczba ofert pracy dedykowanych dla nich przez organizacje i placówki. Statystyki serwisów kojarzeniowych wskazują, że na jedną ofertę pracy dla wolontariuszy przypada średnio pięciu ochotników gotowych do współpracy! Nie znaczy to, że wszyscy podejmują aktywność. Wiele ofert jest mało atrakcyjnych, przygotowane są niestarannie, nie zachęcają do współpracy. Konkurs ma to zmienić i zbudować bogatą bazę ofert prac wolontariackich dostępnych w Warszawie, pomóc organizatorom wolontariatu w formułowaniu ciekawych, zachęcających do działań ofert prac wolontariackich.

W ramach konkursu zapraszamy wszystkie warszawskie podmioty uprawnione do korzystania ze świadczeń wolontariuszy, do zamieszczenia w serwisie www.ochotnicy.waw.pl ofert prac dla wolontariuszy. Spośród zgłoszonych propozycji, organizatorzy konkursu wybiorą najciekawsze, najstaranniej przygotowane oferty, a ich autorzy nagrodzeni zostaną wyróżnieniami za zdobycie I, II, III miejsca

Miejski portal wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl jest serwisem, który wspiera rozwój wolontariatu w Warszawie. Jest narzędziem bezpłatnym. Jego rolą, poza gromadzeniem ofert, jest kojarzenie wolontariuszy z organizacjami, a także pomoc organizacjom w znalezieniu ochotników do współpracy.

Wyróżnienia za najlepsze oferty w 2018 roku w konkursie "Pokaż się z dobrej strony" otrzymali:

A na podium stanęli:

23


Zespół realizujący konkurs, wyróżniając te oferty, zwrócił szczególną uwagę na cechy, które zdecydowały o ich wyborze. Były to przede wszystkim: precyzja formułowania oferty, jej czytelność i szczegółowość oraz to, że zawierały ciekawe propozycje prac dla ochotników. Wszystkie oferty w sposób wyczerpujący opisywały elementy niezbędne do efektywnej rekrutacji wolontariuszy. Nagrody wszystkim organizacjom i instytucjom zostały wręczone podczas Dnia Koordynatora Wolontariatu 2018.

 

Konkurs trwa w okresie od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 17 listopada 2019

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Centrum Wolontariatu w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 pod nr. telefonu: (22) 635 27 73. Regulamin konkursu jest dostępny tutaj.

Szukasz wskazówek jak przygotować dobrą ofertę rekrutacyjną dla wolontariuszy? Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji, poradnictwa czy infolinii albo przyjdź na szkolenia dedykowane warszawskim organizatorom wolonariatu! 

 

Konkurs realizowany jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.